Wirus rodem z Chin coraz bardziej utrudnia normalne życie w Europie. W poniedziałek premier Włoch ogłosił cały kraj "czerwoną strefą", zawieszając do odwołania m.in. wszystkie wydarzenia sportowe – w tym mecze Serie A. Bez kibiców zagra Ekstraklasa, coraz więcej klubów decyduje się rozgrywać mecze w europejskich pucharach przy pustych trybunach.

Wielkimi krokami zbliża się turniej finałowy Mistrzostw Europy U-21, który odbędzie się w Polsce. Tym razem przyjrzymy się reprezentacji Portugalii, której potencjał kadrowy, pozwala upatrywać w młodszych kolegach Cristiano Ronaldo, jednego z faworytów turnieju.

- Polska to kraj, który dobrze nam się kojarzy. EURO U-21 będzie w Hiszpanii śledziło mnóstwo osób - mówił w rozmowie z Anitą Kobylińską były dziennikarz Marci, ekspert od futbolu młodzieżowego Nacho Silvan.

Co zrobić, gdy drużyna przegrywa dwa mecze z rzędu, a jednym z oprawców okazuje się zespół z dolnej części tabeli? Najlepiej stan rzeczy skonsultować osobą, która Lechię Gdańsk zna obecnie najlepiej. „Ani wcześniej nie byliśmy mistrzami Polski, ani teraz nie jesteśmy w kryzysie” – na pytania w studiu oraz wątpliwości kibiców odpowiadał trener Piotr Nowak. Po rzeczowej debacie z trenerem udaliśmy się do restauracji „Olimpijska 5”, gdzie zgłębiliśmy kulinarne gusta piłkarzy Arki.
Gol, którego Sergi Roberto zdobył w doliczonym czasie gry, przyczynił się do największego come backu w historii Ligi Mistrzów. Nie tylko z tego powodu jednak zapisze się w historycznych statystykach. „Bramka wywołała największe drgania, jakie do tej pory zarejestrowano podczas meczu piłki nożnej”, mówią katalońscy sejsmolodzy.
Jedna bramka, plus 12 żółtych i 3 czerwone kartki – to w największym skrócie podsumowanie tego, co w niedzielę kibice zobaczyli podczas hitu 24. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Lechią Gdańsk. Czy za jego wynik oraz boiskową bijatykę można winić sędziego?
Lecąca w stronę bramki piłka i dwóch wyskakujących do niej zawodników. Futbolówka kieruje się prosto na głowę jednego z nich, ostatecznie jednak pojedynku nie wygrywa nikt. Podczas walki w powietrzu Alex Bergantinos z ogromną siłą wpada na Fernando Torresa, który upadając uderza głową o murawę. Reprezentant Hiszpanii cudem unika paraliżu, a nawet śmierci. Czy takim wypadkom można zapobiec?

Arka gradem bramek zadowoliła kibiców w Gdyni, zaostrzając apetyty przed starciem w półfinale Pucharu Polski. Lechia zdobywając trzy punkty umocniła swoją pozycję w fotelu lidera, a prawdziwym fenomenem okazał się sprowadzony niedawno do bramki biało-zielonych Dusan Kuciak. „Lechia może osiągnąć w tym sezonie coś wielkiego”, przyznał Słowak przy okazji wizyty w studio Radia Gdańsk.

Z czternastej drużyny Premier League, która na najwyższym poziomie rozgrywkowym odnotowała wówczas zaledwie dziewięć sezonów w historii, zrobił mistrza Anglii. Dziewięć miesięcy później, trener-cudotwórca traci pracę, co bulwersuje piłkarski świat. Szaleństwo? A może przyczyn zwolnienia Claudio Ranieriego nie należy szukać jedynie na 18. pozycji w tabeli Premier League?
We wtorek 21 lutego uruchomiona została sprzedaż wejściówek na mecze mistrzostw Europy U-21, które rozegrane zostaną w Polsce w dniach 16-30 czerwca. Bilety na mecze Polaków z Anglią, Słowacją i Szwecją rozeszły się w tempie błyskawicznym. Wciąż można zakupić wejściówki na mecze na Stadionie Miejskim w Gdyni.
Page 1 of 2