Ponad 200 osób zostanie ukaranych za brak segregacji śmieci w Słupsku. Od marca każdy mieszkaniec ma obowiązek dzielenia odpadów na pięć frakcji. Po pierwszych kontrolach stwierdzono nieprawidłowości.

Miliony graczy na całym świecie z wypiekami na twarzy czekają na niezwykle szumnie zapowiadaną grę "Cyberpunk 2077". Ta polska produkcja ukaże się 10 grudnia, ale jeszcze przed premierą stała się bestsellerem na całym globie.

Ministerstwo Zdrowia przekazało w piątek informację, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 13 239 kolejnych osób, w tym 813 z województwa pomorskiego. W ciągu doby w całym kraju zmarło 531 chorych.

Poland’s prime minister has hit out at a proposed new mechanism to decide how much cash EU member states receive from Brussels as a "fundamental violation" of the rule of law.

Ponad 7 tysięcy złotych i biżuterię straciła 68-letnia mieszkanka Sopotu. Kobieta została okradziona metodą "na policjanta".

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w sprawie przekroczenia uprawnień przez prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz w związku z wykorzystaniem majątku gminy do działalności politycznej - poinformował przewodniczący gdańskiego klubu PiS Kazimierz Koralewski.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa zachowa niezależność. Wbrew wcześniejszym planom SAR nie zostanie włączona w struktury Urzędu Morskiego w Gdyni. Dyrektor MSPiR, Sebastian Kluska, podkreśla, że zachowanie dotychczasowej organizacji było efektem długich rozmów z ministerstwem: najpierw gospodarki morskiej, a później infrastruktury.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała poinformował, że rozpoczęto pozyskiwanie gruntów pod Centralny Port Komunikacyjny. Wszyscy zainteresowani sprzedażą nieruchomości z wyznaczonego obszaru mogą zgłaszać się do spółki CPK. Pozyskiwanie działek potrwa do 2023 roku.

Z okazji 130. rocznicy urodzin Stefanii Baczyńskiej, matki Krzysztofa Kamila, oraz zbliżającej się 100. rocznicy urodzin poety, zapraszamy do wysłuchania słuchowiska "Baczyński. Apokalipsa". Premiera na antenie Radia Gdańsk w czwartek 3 grudnia o godz. 21:30.

Nowy sprzęt trafił na Oddział Kardiologii i Rehabilitacji Kardiologicznej w słupskim szpitalu wojewódzkim. To nowoczesny echokardiograf, który pozwoli między innymi na obiektywną ocenę funkcji mięśnia serca.

Page 1 of 93