Cieplejsze dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Wciąż obowiązujące obostrzenia sprawiają jednak, że zakres naszych aktywności jest ograniczony. Piknik wydaje się zatem połączeniem doskonałym. Z jednej strony możemy cieszyć się z uroków pięknej wiosny, a z drugiej pozwala nam relaksować się nie ryzykując zakażenia koronawirusem.
O ponad sto kilometrów na godzinę przekroczył dozwoloną prędkość kierowca, którego policjanci zatrzymali do kontroli w Zblewie. Było to na drodze krajowej 22, gdzie często dochodzi do groźnych wypadków. 35-latek z powiatu kościerskiego stracił prawo jazdy i dostał mandat.
Czy rząd zdecyduje o zniesieniu części obostrzeń covidowych jeszcze przed majówką? Jaki jest stan Polski w obliczu możliwego ataku Rosji na Ukrainę? O to Piotr Kubiak zapyta po godzinie 8:30 "Gościa Dnia Radia Gdańsk", którym będzie Marcin Horała, wiceminister infrastruktury, lider pomorskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.Wciąż przyspiesza walka z pandemią. Wykonano już ponad dziewięć milionów szczepień. Czy nowy harmonogram rejestracji spowoduje, że po majówce dorośli Polacy będą mieli już wystawione e-skierowania? Na te pytania odpowiedzą prof. Grzegorz Grochowski, politolog z Uniwersytetu Gdańskiego oraz Lech Makowiecki, scenarzysta i felietonista. W "Komentarzach Radia Gdańsk" porozmawiamy także o napiętej sytuacji na wschodzie Ukrainy oraz reakcjach NATO i Parlamentu Europejskiego na prowokacyjne ruchy rosyjskich wojsk. Początek rozmowy parę minut po godzinie 9:00. Zaprasza Andrzej Urbański.Ireneusz Karaśkiewicz, Forum Okrętowe oraz Mariusz Dasiewicz, portalstoczniowy.pl będą gośćmi Artura Kiełbasińskiego w audycji "Ludzie i Pieniądze". Po 9:30 zastanowimy się, czy zielona rewolucja jest szansą dla polskich stoczni, czy wręcz przeciwnie - kłopotem.19 kwietnia rozpoczęła się wirtualna zbiórka na rzecz pomorskich hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu 2021. W tym roku z powodu pandemii odbywa się ona głównie online na stronie akcji, na portalu zrzutka.pl oraz na Facebooku. Tradycyjnie już Polom Nadziei na Pomorzu towarzyszy aukcja charytatywna na antenie Radia Gdańsk. Będzie można wylicytować przedmioty pozyskane od darczyńców przez hospicja. Po godzinie 10:00 w audycji "Tak Gramy w Radiu Gdańsk" na rzecz Caritas Archidiecezji Gdańskiej wylicytować będzie można torebkę wizytową, która jest unikatowa, ręcznie robiona i pochodzi z londyńskiego Porto Bello. Wykończona została mozaiką z kamieni półszlachetnych, masy perłowej i mosiądzu. To osobisty dar pani Katarzyny Sokołowskiej.

Zaś na wsparcie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci przeznaczone zostaną fundusze z zakupu koszulki meczowej mistrza świata z 2014 r. Mateusza Miki z autografami całej drużyny Trefla Gdańsk z sezonu 2020/2021 PlusLigi. Licytacje poprowadzi Ewelina Potocka.Po 11:00 w audycji "Co Za Historia" porozmawiamy o Konstytucji kwietniowej z 1935 roku. Zobaczymy, jak wyglądała Polska pod jej rządami do wybuchu II wojny światowej. Gospodarzem programu będzie Wojciech Suleciński.W "Wiadomościach Regionalnych" po 14:30 sprawdzimy, co słychać w Słupsku i okolicach.

pb

Powiat wejherowski otrzymał kolejne 4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki te pozwolą rozbudować Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie, zbudować dwa ronda na drogach powiatowych w miejscowościach Kamień i Koleczkowo, a także wyremontować drogę pomiędzy Rybnem a Rybską Karczmą w gminie Gniewino.
Gdyby wybory odbyły się w kwietniu, Prawo i Sprawiedliwość uzyskałoby 32 proc. poparcia wśród osób deklarujących udział w głosowaniu, Polska 2050 Szymona Hołowni - 16 proc, a KO - 14 proc. - wynika z sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby też Lewica i Konfederacja z 5 proc. poparciem. Poza Sejmem znalazłoby się PSL i Kukiz'15.
Muzeum Gdańska wznawia w formie online cykl czwartkowych spotkań i wykładów poświęconych historii Gdańska i Pomorza. 22 kwietnia pierwszym tematem po rocznej przerwie będą dawne kąpieliska morskie położone na terenie obecnego Gdańska.
Ministerstwo Zdrowia chce, aby zakończenie izolacji po COVID-19 mogło nastąpić m.in. po 24 godzinach bez gorączki, bez używania leków przeciwgorączkowych i z poprawą kliniczną, ale nie wcześniej niż po dziesięciu dniach od wystąpienia objawów – w przypadku pacjenta z objawami klinicznymi.
"Gościem Dnia Radia Gdańsk" będzie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Po godzinie 8:30 Olga Zielińska porozmawia z nim na temat 80 polskich żołnierzy, którzy wyruszają do Turcji w ramach współpracy z NATO. Jak będzie wyglądała ta misja? Przyjrzymy się też harmonogramowi wycofywania polskich żołnierzy z Afganistanu. Spróbujemy ustalić także, co dalej z myśliwcami F-35, a konkretnie ze szkoleniami pilotów i potrzebną infrastrukturą.

Karol Gac z serwisu dorzeczy.pl i tygodnika "Do Rzeczy" oraz Artur Ceyrowski z portali wpolityce.pl i stefczyk.info będą gośćmi Jarosława Popka w "Komentarzach Radia Gdańsk" parę minut po 9:00. Porozmawiamy o akcji szczepień na COVID-19, zachowaniu Ewy Kopacz po katastrofie w Smoleńsku oraz aktualnej sytuacji w Zjednoczonej Prawicy po konwencie Porozumienia.

Elastyczny czas pracy a szczęście i wydajność pracowników - o tym w gospodarczym programie "Ludzie i Pieniądze" porozmawiają Barbara Rusowicz, konsultant SAM Executive Search i Marek Lewandowski, rzecznik "Solidarności". Po godz. 9:30 poruszymy również kwestię emerytur stażowych pod warunkiem zgromadzenia konkretnego kapitału. Sprawdzimy też temat bliższy naszej codzienności - gdzie będziemy jadać po pandemii? Odpowiedzi ze swoimi gośćmi poszuka Iwona Wysocka.

19 kwietnia ruszyła wirtualna zbiórka na rzecz pomorskich hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu 2021. W tym roku z powodu pandemii odbywa się ona głównie online na stronie akcji, na portalu zrzutka.pl oraz na Facebooku. Tradycyjnie już Polom Nadziei na Pomorzu towarzyszą także aukcje charytatywne na antenie Radia Gdańsk. Można wylicytować przedmioty pozyskane od darczyńców przez hospicja. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany właśnie na rzecz Pól Nadziei na Pomorzu 2021. We wtorek po godzinie 10:00 w audycji "Tak Gramy w Radiu Gdańsk" do wylicytowania będzie wypożyczenie motocykla marki Harley Davidson na weekend. Dodatkowo w zestawie znajdzie się także kilkugodzinna wycieczka na Kaszuby jako pasażer na Harleyu Davidsonie wraz z grupą Harley Davidson Riders Trójmiasto. Swoje oferty będzie można przesyłać SMS-owo na numer 603 06 06 06. Aukcję i audycję poprowadzi Tomasz Olszewski.

Budownictwo z prefabrykowanych płyt SIP. Na czym polega, czy jest bezpieczne i czy nie zdmuchnie go pierwsza lepsza wichura? Odpowiedź po 12:30 w audycji Iwony Wysockiej "Dobrze Mieszkaj".

Sytuację na Kociewiu sprawdzimy po 14:30 w wiadomościach regionalnych.

Zaś po 22:30 w audycji "Jaka Zmiana?" poruszymy temat Narodowego Spisu Powszechnego. Iwona Wysocka porozmawia z rzecznikiem Urzędu Statystycznego w Gdańsku Zbigniewem Pietrzakiem. Kogo spis obejmuje? Jak to zrobić? Czy nasze dane są bezpieczne i kto ma do nich dostęp? 


pb

"Gościem Dnia Radia Gdańsk" będzie minuster obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Po godzinie 8:30 Olga Zielińska porozmawia z nim na temat 80 polskich żołnierzy, którzy wyruszają do Turcji w ramach współpracy z NATO. Jak będzie wyglądała ta misja? Przyjżymy się też harmonogramowi wycofywania polskich żołnierzy z Afkanistanu. Jak to będzie wyglądało? Spróbujemy ustalic także co dalej z myśliwcami F-35. Osią rozmowy o tym zagadnieniu będą szkolenia pilotów i potrzebna infrastruktura.
 
Karol Gac, dorzeczy.pl i tygodnik "Do Rzeczy" oraz Artur Ceyrowski, wpolityce.pl i stefczyk.info będą gośćmi Jarosława Popka w "Komentarzach Radia Gdańsk" parę minut po 9:00. Porozmawiamy o akcji szczepień na COVID-19, działaniach Ewy Kopacz po katastrofie w Smoleńsku oraz aktualnej stuacji w Zjednoczonej Prawicy po konwencie Porozumienia.
 
Elastyczny czas pracy a szczęście i wydajność pracowników. O tym w gospodarczym programie "Ludzie i Pieniądze" porozmawiają Barbara Rusowicz, konsultant SAM Executive Search  i Marek Lewandowski, rzecznik Solidarności. Po 9:30 poruszymy również kwestię emerytur stażowych, ale pod warunkiem zgromadzenia konkretnego kapitału. Sprawdzimy też temat bliższy naszej codzienności. Gdzie będziemy jadać po pandemii? Restauracje już uciekają z centrów handlowych. Odpowiedzi ze swoimi gośćmi poszuka Iwona Wysocka.
 
19 kwietnia ruszyła wirtualna zbiórka na rzecz pomorskich hospicjów w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu 2021. W tym roku z powodu pandemii odbywa się ona głównie online na stronie akcji, na portalu zrzutka.pl oraz na Facebooku. Tradycyjnie już Polom Nadziei na Pomorzu towarzyszy też aukcja charytatywna na antenie Radia Gdańsk. Będzie można wylicytować przedmioty pozyskane od darczyńców przez hospicja. Cały dochód z aukcji zostanie przekazany właśnie na rzecz Pól Nadziei na Pomorzu 2021. We wtorek po godzinie 10:00 w audycji "Tak Gramy w Radiu Gdańsk" do wylicytowania będzie wypożyczenie motocykla marki Harley Davidson na weekend. Dodatkowo w zestawie znajdzie się także kilkugodzinna wycieczka na Kaszuby jako pasażer na Harleyu Davidsonie wraz z grupą Harley Dawidson Riders Trójmiasto. Swoje oferty będzie można przesyłać smsowo na numer 603 06 06 06. Aukcję i audycję poprowadzi Tomasz Olszewski.
 
Budownictwo z prefabrykowanych płyt SIP. Na czym polega, czy jest bezpieczne i czy nie zdmuchnie go pierwsza lepsza wichura? Odpowiedź po 12:30 w audycji Iwony Wysockiej "Dobrze Mieszkaj".
 
 
Sytuację na Kociewiu sprawdzimy po 14:30 w "Wiadomościach Regionalnych". 
 
Zaś po 22:30 w audycji "Jaka Zmiana?" poruszymy temat Narodowego Spisu Powszechnego. Iwona Wysocka porozmawia z rzecznikiem Urzędu Statystycznego w Gdańsku Zbigniewem Pietrzakiem . Kogo spis obejmuje? Jak to zrobić? Czy nasze dane są bezpieczne i kto ma do nich dostęp? 
Za symboliczną złotówkę mieszkańcy Gdańska mogą dostać tonę kompostu produkowanego przez Zakład Utylizacyjny z odpadów bio. Produkt zostanie dostarczony za darmo. To druga edycja akcji „Czarne złoto ogrodników”. Zamówienia na towar można składać od poniedziałku.
Page 1 of 214