Kilkanaście dni temu rozpoczęła się w Nowym Porcie zbiórka podpisów pod petycją o usunięcie z Gdańska firmy Port Service. Do tej pory zebrano już 500 nazwisk, ale miasto deklaruje, że nie chce wypowiadać umowy przed terminem.
W Słupsku tylko 74 z 2800 uczniów zapisało się na lekcje wychowania seksualnego. Czy zamiast wprowadzać obowiązkowe zajęcia z tego przedmiotu, nie należałoby zostawić tej kwestii rodzicom? - Rodzice nie decydują o tym, jakiego rodzaju lekcje odbywają się na innych przedmiotach, czego uczy się na historii czy matematyce - stwierdziła Beata Maciejewska, liderka listy Komitetu Wyborczego SLD w wyborach do Sejmu w okręgu gdańskim, która była Gościem Dnia Radia Gdańsk.
Rozpoczęła się zbiórka podpisów mieszkańców Nowego Portu w Gdańsku, którzy nie chcą, aby spalarnia niebezpiecznych odpadów Port Service nadal w tej dzielnicy istniała. Zebrano dotąd 200 podpisów. Tomasz Rakowski to jeden z inicjatorów zbiórki podpisów w sprawie rozwiązania umowy z firmą Port Service. Czy dojdzie do zamknięcia spalarni?
Na sesji Rady Miasta Gdańska nie udało się przegłosować uchwały "Zielony Gdańsk", przygotowanej przez radnych Prawa i Sprawiedliwości. Według jej założeń miasto miało się wzbogacić o ok. 170 hektarów parków. - Oświadczenia, które służą wspólnocie, powinny być podejmowane na zasadzie consensusu - uważa radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej. W audycji Gość Dnia zapowiedział, że PiS nadal będzie się starać, by Gdańsk był miastem zielonym.
Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek z Donaldem Trumpem. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo. Prezydent Duda powiedział, że jeśli Stany Zjednoczone chcą być obecne w Polsce, to widocznie prezydent USA i jego współpracownicy uważają, że to jest w interesie Stanów Zjednoczonych. Czy faktycznie tak jest?
Choć PSL w sondażach przedwyborczych jest często niedoszacowane, badania pokazują, że do Sejmu trudno będzie wejść. Na ten temat Jarosław Popek rozmawiał z Gościem Dnia Radia Gdańsk, prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. 
3 tysiące złotych pensji minimalnej pod koniec przyszłego roku, 4 tysiące złotych w 2023 roku. Trzynasta i czternasta emerytura, równe i pełne dopłaty dla rolników - to główne punkty programu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, będące kontynuacją programów z poprzednich kampanii. Czy obietnice uda się zrealizować, Jarosław Popek pytał Marcina Horałę, posła, szefa pomorskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczącego komisji śledczej do spraw wyłudzeń podatku VAT.
Nie będzie politycznego starcia Grzegorza Schetyny z Jarosławem Kaczyńskim. Lider Koalicji Obywatelskiej zdecydował się ubiegać o mandat poselski z Wrocławia. Zamiast niego, listy wyborcze w stolicy otworzy Małgorzata Kidawa-Błońska, która jest jednocześnie kandydatką Koalicji Obywatelskiej na urząd premiera. Czy Grzegorz Schetyna przestraszył się prezesa Prawa i Sprawiedliwości? O to zapytaliśmy naszego gościa.
Page 1 of 5