Two men have been hospitalised in Gdańsk after returning from China with symptoms of the new coronavirus. A spokesperson for Pomerania Hospitals said their condition is good and they are now in isolation for observation.

- System gospodarowania odpadami jest niesprawiedliwy dla mieszkańców – uważają radni ze Sztumu. Na ostatniej sesji przyjęli uchwałę, w której zwracają się do rządu o obciążenie kosztami także producentów opakowań.

Mniej przewozów za granicą i obowiązkowe powroty ciężarówek do kraju. Unijny pakiet mobilności dla branży transportowej może obowiązywać już w połowie tego roku.

Z dniem 30 stycznia 2020 r. Radio Gdańsk S.A. rozwiązało umowę o pracę z Panem Mariuszem Romanem w trybie natychmiastowym. Opisywane przez media działania Pana Mariusza Romana łamały zasady współżycia społecznego oraz standardy obowiązujące w Radiu Gdańsk.

Gmina Czarne ma w końcu budżet na rok 2020. Uchwalono go w czwartek rano podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. Gdyby tego nie zrobiono, samorząd otrzymałaby plan dochodów i wydatków ustalony odgórnie przez Regionalną Izbę Obrachunkową.

Pierwsze decyzje w sprawie kontrowersyjnej reformy gdyńskiej oświaty podjęte. W środę podczas sesji Rady Miasta Gdyni radni zdecydowali o likwidacji Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących przy ul. Władysława IV 54. Z początkiem nowego roku szkolnego powstanie w tym miejscu Szkoła Podstawowa nr 14. Z kolei VII Liceum Ogólnokształcące od 2021 roku przeniesie się do budynku przy ul. Okrzei 6.

Synoptycy ostrzegają, że na drogach i chodnikach w całym kraju może być ślisko. Najtrudniejsza sytuacja prognozowana jest we wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego i na Pomorzu, gdzie obowiązują ostrzeżenia przed oblodzeniem.

Prawie 3 tysiące odbiorców nie ma prądu na Pomorzu. Ciężkie od topniejącego śniegu i lodu gałęzie połamały się i uszkodziły linie energetyczne.

Prezydencki minister Paweł Mucha poinformował, że przedmiotem rozmowy Andrzeja Dudy z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych była szeroko pojęta reforma wymiaru sprawiedliwości i nowelizacja ustawy sądowniczej, która czeka na decyzję prezydenta. Zapewnił, że prezydent podejmie decyzję w sprawie ustawy w ustawowym czasie.

Page 1 of 229