Alert meteorologów o zawiejach i zamieciach śnieżnych, intensywnych opadach śniegu i silnym wietrze przekazało w czwartek Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku.
23-letni kierowca, który w ubiegły wtorek w Gdańsku uciekł policjantom, został zatrzymany. W trakcie pościgu padły strzały - nikt nie ucierpiał. Do zajścia doszło w Górkach Zachodnich.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Krajowa Administracja Skarbowa połączyły siły i wspólnie będą rozwiewać wątpliwości oraz odpowiadać na pytania dotyczące zmian wynikających z Polskiego Ładu. Z ekspertami obu instytucji będzie można spotkać się w pomorskich placówkach ZUS w najbliższy poniedziałek.
Makaron, ryż, koce, a także sucha i mokra karma dla psów i kotów zbierane są we wsi Rokitki koło Tczewa. Już po raz trzeci prowadzona jest zimowa akcja wsparcia dla schroniska OTOZ Animals. Zbiórkę zapoczątkowali druhowie z OSP Rokitki.
Koszykarki VBW Arki Gdynia w środę 19 stycznia we własnej hali podejmą francuski zespół Basket Landes. To będzie euroligowy debiut Jeleny Skerovic, która po ostatnim zwycięskim meczu nad Galatasaray na stanowisku trenera zastąpiła Gundarsa Vetrę.
Ponad 28 tysięcy funkcjonariuszy służb mundurowych z całej Polski podpisało się pod wnioskiem do prezydenta Polski Andrzeja Dudy o ułaskawienie dwóch sopockich policjantów. Bartłomiej Lademan oraz Łukasz Kawczak zostali skazani na rok więzienia za pobicie pseudokibiców. Chodzi o zajście z 2014 roku.
Tworzymy koncern multienergetyczny, który będzie mógł podjąć wyzwania transformacji energetycznej - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że warunki fuzji Orlenu i Lotosu zostały narzucone przez Komisję Europejską.
Osiem nowych aut elektrycznych i hybrydowych trafiło do placówek Straży Granicznej w największych aglomeracjach miejskich - przekazała PAP rzeczniczka SG por. Anna Michalska. Nowe auta będą użytkowane w portach lotniczych w aglomeracjach, gdzie występuje smog.
Zdawało się, że miniony minął pod znakiem Igrzysk Olimpijskich i Euro 2020. Jednak na Pomorzu to żeglarz zajął 2. miejsce w kultowym plebiscycie "Dziennika Bałtyckiego" na najpopularniejszego sportowca w regionie. Piotr Tarnacki z 77 Racing podsumował miniony rok. 
Badania potwierdziły 16 878 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 481 osób z COVID-19 – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Liczba zakażonych w Polsce wirusem SARS-CoV-2 od początku epidemii wyniosła ponad 4,2 mln osób, zmarło ponad 101 tys. chorych.
Page 1 of 247