W połowie 2023 roku ma się zakończyć przebudowa dworca kolejowego z 1928 r. w Pucku. Koszt inwestycji to prawie 11 mln złotych brutto - poinformował w czwartek Bartłomiej Sarna z wydziału współpracy z mediami PKP S.A.
Rada Miasta Gdańska przegłosowała uchwałę określającą wysokość opłat za pobyt i wyżywienie dziecka w placówce Gdańskiego Zespołu Żłobków. Przyjęto możliwość 50-procentowej zniżki oraz całkowitego zwolnienia z tych opłat.
Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat rozpoczną się w Polsce w grudniu – przekazał w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Mija 27 lat od tragicznego pożaru w hali Stoczni Gdańskiej. W jednej z największych tragedii w powojennym Gdańsku życie straciło siedem osób, a około 300 zostało rannych.

W tak zwany "Black Week" szczególnie trzeba zachować czujność. Sklepy w sieci kuszą ofertami i atrakcyjnymi cenami. - Warto jednak robić zakupy tylko w tych sprawdzonych i znanych - radzi podinspektor Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jeden żołnierz został poszkodowany podczas nocnego ataku migrantów w okolicach Mielnika. Udzielono mu pomocy medycznej – poinformowała w środę rzecznik straży granicznej ppor. Anna Michalska.
Kilka dni temu grupa słowackich polityków i intelektualistów opublikowała list otwarty, w którym broni Polski w sporze z Komisją Europejską. Z inicjatorem napisania tego listu, byłym ministrem spraw wewnętrznych Słowacji, prof. Vladimirem Palko rozmawia Jarosław Popek. 
W ciągu tygodnia rząd przedstawi konkretne postulaty pakietu antyinflacyjnego - zapowiedział w środę w Sejmie wiceminister finansów Piotr Patkowski.
Główny Inspektor Sanitarny na prośbę ministra zdrowia wysłał do wszystkich wojewódzkich inspektoratów w kraju nakaz wzmożenia kontroli sanitarnych we wszystkich punktach handlowych – powiedział w środę rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Lasy Państwowe ogłosiły mobilizację Straży Leśnej. Leśni funkcjonariusze z całej Polski wesprą Straż Graniczną, policję i żołnierzy Wojska Polskiego na granicy z Białorusią - przekazały Lasy Państwowe.
Page 1 of 243