W Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku wręczono promesy na inwestycje w ramach Polskiego Ładu. Wsparcie w regionie otrzyma 139 samorządów.
Reportaże, które stworzyli dziennikarze Radia Gdańsk, zdobyły nominacje w ogólnopolskim konkursie "Audycja Historyczna Roku", organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Celem konkursu jest wyróżnianie i promowanie najnowszej historii Polski w formie ambitnej twórczości radiowej i telewizyjnej. Wyróżnieni zostali: Marzena Bakowska, Andrzej Urbański oraz Michał Rzepiak.
Mieszkańcy gdańskiego Chełma twierdzą, że w ich dzielnicy jest za mało placów zabaw, a część istniejących znajduje się w złym stanie technicznym. W dodatku niektóre są stopniowo likwidowane. - Nie możemy złożyć projektu w Budżecie Obywatelskim, ponieważ to nie są tereny miejskie. Kiedy idziemy do spółdzielni rozmawiać o placach zabaw, odbijamy się od ściany - mówi naszemu reporterowi jedna z mieszkanek Chełma.
Nowy płaszcz dla najwyższego komina gdańskiej elektrociepłowni, należącego do PGE Energia Ciepła. Dzięki modernizacji, oprócz wyremontowanej konstrukcji żelbetowej, komin zyska nową instalację piorunochronną wraz z odnowionym oświetleniem nocnym, nową najwyższą galerię oraz zostanie odmalowany.
Nowy sposób wyłudzenia wrażliwych danych oraz przejęcia zgromadzonych środków finansowych z kont podatników. Metoda polega na rozsyłaniu fałszywych wiadomości SMS z informacją o zwrocie podatku z rozliczenia PIT 37 - poinformowała w czwartkowym komunikacie Poczta Polska.
Koniec śledztwa w sprawie napadu i brutalnego pobicia 23-latka w Wejherowie. Prokuratura o usiłowanie zabójstwa i rozbój oskarżyła dwóch mężczyzn.
Postawa Polski wobec praworządności w naszym kraju się nie zmieni - zapewniał w Radiu Gdańsk poseł Prawa i Sprawiedliwości Kazimierz Smoliński. We wtorek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat sytuacji w Polsce, w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wyższości konstytucji nad prawem europejskim. Szefowa Komisja Europejskiej mówiła o "pogorszeniu się stanu praworządności", wymieniła też możliwe kroki prawne i finansowe, które komisja może podjąć.
Po 11 listopada w placówkach pocztowych rozpocznie sprzedaż numizmatów z wizerunkiem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki jako cegiełek na budowę jego muzeum w Okopach. Przedsięwzięcie jest realizowane przez Fundację im. ks. Jerzego Popiełuszki "Dobro" we współpracy z NSZZ "Solidarność", IPN i Pocztą Polską.
Szkoła Podstawowa nr 50 w Gdańsku zyskała nowy sztandar. Pierwszy został oddany w 1966 roku. To wtedy szkole nadano imię Emilii Plater.
Nie milkną echa po wystąpieniu premiera w Parlamencie Europejskim. We wtorek zorganizowano tam debatę po wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego ws. nadrzędności konstytucji nad prawem unijnym.

Page 1 of 239