Ireneusz Borkowski, znany w Słupsku z inicjatywy o nazwie "Dobroczynny wóz Irka", obchodził 10 rocznicę działalności. Z tej okazji w Parku Kultury i Wypoczynku odbył się nieduży festyn jubileuszowy.
Muzyka znowu czyni cuda w Filharmonii Bałtyckiej. Gwiazdą tegorocznej edycji wydarzenia był jeden z najbardziej cenionych tenorów na świecie, pochodzący z Malty Joseph Calleja.
W Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku leczonych jest 87 pacjentów chorych na COVID-19. Dokładnie rok temu w szpitalach w regionie zajętych było 351 łóżek covidowych.
12 tysięcy zostawiła seniorka ze Słupska w koszu na śmieci. Niestety, mimo apeli bardzo często zdarza się, że seniorzy naiwnie ufają oszustom.
 
Słupski szpital z największą liczbą wykonanych szczepień przeciwko COVID-19 w mieście. Do czwartku wykonano w nim ponad 55 tysięcy zastrzyków. Wśród osób zaszczepionych są 1132 osoby, którym podano już trzecią, "przypominającą" dawkę. 
Słupska policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o pedofilię. Jak nieoficjalnie ustalił reporter Radia Gdańsk, to ratownik medyczny i rehabilitant ze szpitala wojewódzkiego w Słupsku.
Zbliża się wyjątkowy, Bursztynowy Festiwal Biegowy. 16-17 października na Wyspie Sobieszewskiej odbędzie się impreza dla doświadczonych biegaczy, amatorów, rodzin i wszystkich miłośników sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Niezależnie od wieku, umiejętności i kondycji fizycznej - każdy ma szansę stanąć na starcie i spróbować swoich sił, aby pokonać trasę i dotrzeć do mety. Zapisy trwają do 12 października. Dla mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej udział bezpłatny.

Już w najbliższą sobotę, 16 października, w godz. 12-18, wraz z naszą akcją "Pomorze Biega i Pomaga", będziemy w Galerii Przymorze, na specjalnym stanowisku przy "Zielonej ścianie" będzie można kupić nasze koszulki-cegiełki i wesprzeć 15-letniego Pawła z zespołem Downa, który marzy o rowerze trójkołowym oraz sprzęcie do alternatywnej komunikacji.  

Trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał mężczyzna, który spowodował wypadek na quadzie. Do zdarzenia doszło w Cecenowie w powiecie słupskim. 38-latek, jadąc drogą wojewódzką numer 213, uderzył w krawężnik i przewrócił  się wraz z quadem.
Długie kolejki do egzaminów na prawo jazdy w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego. Pięć tygodni czekać muszą kandydaci na kierowców, aby móc podejść do egzaminu praktycznego. "Terminy są kolosalnie długie. Najgorzej było w wakacje, czekało się aż dwa miesiące. To nie jest w porządku, bo kolejny miesiąc oznacza kolejne godziny dodatkowych jazd, by nie zapomnieć tego, czego się nauczyło na kursie. To też wydane pieniądze" - mówi naszemu reporterowi jedna z osób przystępujących do egzaminu.
Page 1 of 238