Słupski szpital wojewódzki rehabilituje ozdrowieńców. Skorzystać z programu może każdy, kto przeszedł zakażenie. O zakwalifikowaniu pacjenta decydują lekarze specjaliści, którzy dla każdego z nich przygotują indywidualny program.
Rumuński kierowca tira wjechał na autostradę A1 "pod prąd". Po zatrzymaniu przez policję miał kłopoty z mówieniem i koordynacją ruchową. Ratownicy pogotowia potwierdzili, że mężczyzna jest chory na COVID-19.
Do policyjnego aresztu trafił 19-latek, który usiłował okraść mieszkanie mężczyzny zatrzymanego przez policję w innej sprawie. Sprawca trafił w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku, gdy ci przyjechali przeszukać mieszkanie.
Punktualnie o godzinie 8:30 "Gościem Dnia Radia Gdańsk" będzie komandor Tomasz Laskowski, dowódca 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jarosław Popek porozmawia z nim o środowym święcie brygady, rekrutacji do Wojsk Obrony Terytorialnej, nagrodzie dla WOT oraz ich pomocy w pandemii.Z kolei w "Komentarzach Radia Gdańsk" gośćmi będą Artur Ceyrowski – tygodnik Sieci, portal stefczyk.info oraz Marek Formela – "Gazeta Gdańska", portal wybrzeze24.pl. Dlaczego część sędziów określających się mianem "nadzwyczajnej kasty" darzy szczególnymi względami polityków Platformy Obywatelskiej? Czy zwykły obywatel może liczyć na takie samo traktowanie jak politycy PO? M.in. o to chwilę po godzinie 9:00 zapyta Piotr Kubiak.W morskiej odsłonie audycji gospodarczej "Ludzie i Pieniądze" porozmawiamy o wynikach bałtyckich portów w 2020 r. oraz o tym, jak gdyńskiemu udało się "urosnąć", gdy wszyscy niemal tracili przeładunki. Gośćmi Artura Kiełbasińskiego będą Bogdan Ołdakowski, prezes firmy doradczej Actia Forum oraz Adam Meller, prezes Portu w Gdyni. Na program zapraszamy chwilę po godzinie 9:30.Po godzinie 11:00 w audycji "Co za Historia" Wojciech Suleciński porozmawia o księciu Filipie i dynastii Windsorów. Jego gościem będzie prof. Jacek Tebinka.


Odwaga i dążenie do mądrości – rozumianej jako wynikowa wiedzy, umiejętności i doświadczenia – to sens i sedno metod dydaktycznych, którymi będą kierować się pedagodzy w nowo powstającym w Gdańsku liceum Columbus. O szkole XXI wieku Andrzej Urbański po 17:10 porozmawia z jej dyrektorem Pawłem Korzeneckim, który będzie popołudniowym "Gościem Dnia Radia Gdańsk".


Miłośników historii przed radioodbiorniki zapraszamy także chwilę po godzinie 21:00 na magazyn Marzeny Bakowskiej. W programie rozmowa z prof. Ireneuszem Milewskim z Instytutu Historii UG o zarazie, która w VI wieku przez ponad 50 lat szalała w Cesarstwie Bizantyńskim. W audycji będzie także o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Z naszą dziennikarką porozmawia prof. Grzegorz Berendt, wicedyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Przypomnimy też archiwalne wypowiedzi krewnych ofiar.

 
mm
Apeluję – jeśli chorujemy, nie leczmy się sami, nie aplikujmy sobie żadnych kuracji samodzielnie – mówił we wtorek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Podkreślił, że pacjenci chorujący na COVID-19 często trafiają do szpitala za późno, co jest najprostszą drogą do tego, aby nie dało się ich uratować.
Punktualnie o godzinie 8:30 "Gościem Dnia Radia Gdańsk" będzie poseł PiS Kazimierz Smoliński. Jarosław Popek porozmawia z nim o roszadach na polskiej scenie politycznej, katastrofie smoleńskiej oraz umowie na budowę obwodnicy Starogardu Gdańskiego.Co z porozumieniem między Lepszym Gdańskiem a klubem Wszystko dla Gdańska z 2018 roku, zawartym przed wyborami samorządowymi? Jolanta Banach ze stowarzyszenia wysłała w tej sprawie list do prezydent Gdańska. Napisała w nim, że przez dwa lata z dziesięciu postulatów zrealizowane zostały dwa, a część rozwiązań jest sprzeczna z intencjami. Porozmawiają o tym: Jolanta Banach, prezes stowarzyszenia Lepszy Gdańsk, Beata Dunajewska, przewodnicząca klubu radnych Wszystko dla Gdańska oraz Kazimierz Koralewski, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Na program "Samorządowy Piątek w Radiu Gdańsk", w imieniu Joanny Stankiewicz, zapraszamy chwilę po godzinie 9:05Silikonowa Polska w oczach Niemców, którzy chwalą nas za wykwalifikowaną kadrę i technologiczny rozwój – co widzą inni, czego my sami nie widzimy? Jak mądrze wykorzystać dostępne kadry, by z gospodarki taniego pracownika przejść na wyższy poziom? O tym porozmawiamy w audycji "Ludzie i Pieniądze". Gośćmi Iwony Wysockiej będą Marek Krzykowski, były prezes International Paper, menadżer AK Construction oraz Szczepan Sakowicz, dyrektor gdańskiego oddziału Kainos. W programie także o wycieku danych prawie trzech milionów Polaków na Facebooku. Do czego mogą posłużyć? Czego można się obawiać? O tym opowiemy chwilę po godzinie 9:30.W poniedziałek będziemy obchodzić Dzień Czekolady. W audycji "Gotuj się na Weekend" świętowanie rozpoczniemy już o godzinie 13:20. Zapraszamy w imieniu Eweliny Potockiej. W przeddzień 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej, o tym tragicznym wydarzeniu, w perspektywie minionych lat, porozmawiamy z Tomaszem Rakowskim. Popołudniowe wydanie programu "Gość Dnia Radia Gdańsk" poprowadzi Andrzej Urbański. Zapraszamy punktualnie o 17:10.


mm

Rozpoczęły się prace końcowe przy termomodernizacji hali sportowej "Pilawa" w Nowym Dworze Gdańskim. Inwestycja, której koszt ma wynieść 30 tysięcy złotych, ma zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.
Drugi punkt szczepień dla mieszkańców Ustki rozpocznie działalność już od 12 kwietnia. Utworzony został przez słupski szpital wojewódzki. Punkt ma pomóc w szczepieniach przeciwko COVID-19 mieszkańcom Ustki i okolic, którzy dotychczas mieli utrudniony dostęp do szczepień.
Page 1 of 205