Sopocki MOSiR, Black&YellowFood i The North Event - w typowo wiosennej scenerii przy sześciu stopniach na plusie i dużym wietrze - zorganizowali (wyjątkowo w tym roku w wersji hybrydowej) bieg Inki na 2021 metrów i Sopocką Zimę na 4 i 8 km. Nie było startu wspólnego jak w poprzednich latach, lecz wydłużona strefa startu w godzinach 12.00-15.00. Bieg odbył się w ścisłym reżimie sanitarnym z maseczkami, z obowiązkową dezynfekcją i rozproszeniem uczestników przed i w trakcie biegu.
Badania laboratoryjne potwierdziły 10 099 nowych zakażeń koronawirusem. To o ponad 2 tys. chorych mniej niż w sobotę, ale o ponad 3 tys. więcej niż tydzień temu - poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Zmarło 114 osób.
Podejrzewasz, że w życiu twojego dziecka pojawił się alkohol, marihuana lub inne używki? Martwisz się o swoje dziecko i nie wiesz jak mu pomóc? Skontaktuj się z Poradnią Zdrowego Życia i uzyskaj wsparcie specjalistów. Konsultacje ze specjalistami mogą odbywać się zarówno osobiście, jak i online. Pomoc jest bezpłatna.
Nietypowa kontrola drogowa. Policjanci namierzyli kierowcę, który prowadził bez uprawnień, gaśnicy i jechał z mocno przekroczoną prędkością. Tym razem obyło się bez mandatu, ale z pouczeniem. Zatrzymana to 2-latka, właścicielka białego mercedesa.
Nawet 200 padłych łabędzi znajduje się na Zatoce Puckiej. Lokalni działacze apelują do władz powiatu i województwa o pomoc. Ich zdaniem pozostawienie trucheł może grozić rozprzestrzenianiu się wysoce zjadliwej ptasiej grypy HPAI.
Wybuchł pożar w klubie kickboxerskim Corpus Gym w Gdańsku Brzeźnie. Ogień zaczął rozprzestrzeniać się około godziny 16:30. Gasiło go 7 jednostek straży pożarnej. Strażacy ewakuowali pięć osób.
Takiego transportu nie było jeszcze nigdy w żadnym polskim porcie. W Gdyni w niecałe trzy dni rozładowano 114 śmigieł turbin wiatrowych. Każde z nich miało prawie 200 metrów długości. Elementy już pojechały na budowy farm wiatrowych.
Patrząc na wyniki możemy sobie powiedzieć, że trzecia fala pandemii koronawirusa jest już w Polsce. Pytanie, jakie osiągnie rozmiary w najbliższej przyszłości - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski. Podczas wspólnej konferencji z szefem KPRM Michałem Dworczykiem i prezesem Agencji Rezerw Materiałowych Michałem Kuczmierowskim, szef MZ mówił także o południowoafrykańskiej mutacji koronawirusa, która pojawiła się w Polsce.
Policja w Elblągu wywiesi na klatkach schodowych, w aptekach i przychodniach plakaty ostrzegające osoby starsze przed oszustami. "Jeżeli policjant prosi Cię o pieniądze lub przekazanie ich komuś, nie musisz tego sprawdzać. Na 100 procent jest to oszustwo" - głosi napis na plakacie.

"aMuz w Radiu Gdańsk" to zapoczątkowany w październiku 2019 roku cykl koncertów, których wykonawcami są studenci, absolwenci i pedagodzy Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Na rok akademicki 2020/2021 zaplanowano łącznie 9 koncertów w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk im. Janusza Hajduna oraz w Sali Koncertowej w budynku żółtym Akademii Muzycznej w Gdańsku. Pierwszy właśnie się odbył.

Page 1 of 195