Wypłyń na głębię. Ewangelia w Radiu Gdańsk
Na zdjęciu zakwalifikowane do finałowego etapu konkursu: Anna Rębas (po lewej) i Marzena Bakowska (po prawej) (Fot. Radio Gdańsk)

środa,

04 września 2019

19:02

Audycje dziennikarek Radia Gdańsk w finale konkursu Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci w Gdyni

Olbrzymi sukces Radia Gdańsk. Aż trzy audycje zakwalifikowano do konkursu, który zostanie rozstrzygnięty podczas Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci pod koniec września w Gdyni.

Selekcjonerzy docenili audycję Anny Rębas "Willa Musica" o przyszłej siedzibie Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie. Ponadto zakwalifikowano reportaż "Ty jesteś cały tort" Marzeny Bakowskiej o pierwszym spotkaniu Żydówki i Polki, których los rozdzieliła II wojna światowa. Uznanie znalazł też dokument "Milenijni Chuligani", który ukazał się w cyklu "Pomorskie Miesiące" przygotowywanym przez Marzenę Bakowską we współpracy z Janem Hlebowiczem z Instytutu Pamięci Narodowej.

12 AUDYCJI

W konkursie wystartuje 12 audycji. Wszystkie zostaną zaprezentowane podczas 11. edycji Festiwalu Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci, który odbędzie się w dniach od 26 do 29 września w Gdyni. W ubiegłym roku dziennikarka Radia Gdańsk Marzena Bakowska zdobyła wyróżnienie za dokument "Jakże wiele człowiek może znieść" z odnalezionymi po latach, unikatowymi nagraniami wspomnień żony generała Augusta Emila Fieldorfa "Nila".

mb