Wypłyń na głębię. Ewangelia w Radiu Gdańsk
Pogrzeb Pawła Lucińskiego odbył się we wtorek w Elblągu (Fot. elblag.net)

wtorek,

09 lipca 2019

13:27

Pożegnaliśmy naszego kolegę Pawła Lucińskiego. "Człowiek wrażliwy, kochał to, co robił"

Rodzina, przyjaciele i koledzy z pracy pożegnali w Elblągu dziennikarza Radia Gdańsk Pawła Lucińskiego. Paweł odszedł od nas w wieku 49 lat w wyniku ciężkiej choroby.
Podczas ostatniej drogi wiele osób wspominało Pawła jako człowieka niezwykle wrażliwego i dobrego.- To wielka strata - mówił nasz redakcyjny kolega Tomek Olszewski. - Po wiadomości o śmierci Pawła przyszło dużo SMSów. Ludzie pisali, jak wiele mu zawdzięczają, ilu wykonawców poznali dzięki Pawłowi. Wspominam też pierwszą wyprawę Pawła na Islandię, skąd przywiózł mnóstwo płyt i prezentował je na antenie. Jego wrażliwość powodowała też, że trudno sobie radził z niektórymi sytuacjami, z rzeczywistością, takimi ludźmi, jak ja ich nazywam - "tęgoskórami", którzy potrafią zranić innych i tego nie zauważyć. To nie ułatwia życia – wspominał Tomek Olszewski.
 
BEZ RESZTY POŚWIĘCIŁ SIĘ RADIU


- Zawsze, podczas spotkań z artystami, padało pytanie: "Co słychać u Pawła?" Ten człowiek stwarzał sympatyczną aurę. Zawsze pytali o niego - dodał Jarosław Janiszewski, lider Bielizny. To właśnie w radiu tworzonym przez niego Paweł Luciński zaczynał pracę, by później bez reszty poświęcić się Radiu Gdańsk. - Czuje się takim akuszerem jego działalności radiowej w latach 90. Pojawił się jeszcze w Radiu ARnet. Nieco romantyczny człowiek, on kochał to, co robił. Przychodził do Radia ARnet, układał ramówki, rozmawiał z muzykami, organizował koncerty, a potem wchłonęło go Radio Gdańsk – opowiadał.

 

pogrz

 

Pogrzeb Pawła Lucińskiego odbył się we wtorek w Elblągu (Fot. Radio Gdańsk/Marek Nowosad)

 

Podczas ostatniej drogi Pawła w jego rodzinnym Elblągu towarzyszyło mu też wielu szkolnych kolegów. Paweł był absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego. Już podczas młodzieńczych lat fascynował się muzyką.

- Uwiodły go audycje Tomka Beksińskiego w radiowej "Trójce" – wspominali jego szkolni koledzy.

SKARBNICA WIEDZY


Paweł Luciński zmarł 29 czerwca. Przegrał walkę z ciężką chorobą. Miał 49 lat. Z Radiem Gdańsk był związany od 1997 roku. Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles.

 

luciński

Paweł Luciński miał 49 lat (Fot. Archiwum prywatne)Msza święta odbyła się w kościele św. Brunona przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61. Uroczystości pogrzebowe po zakończeniu mszy miały miejsce na Cmentarzu Komunalnym Agrykola.

 

Marek Nowosad/pOr