Wypłyń na głębię. Ewangelia w Radiu Gdańsk
Fot. Radio Gdańsk

środa,

13 marca 2019

12:38

Radio Gdańsk: historyczny zasięg, bardzo wysoka cytowalność

Radio Gdańsk w najnowszym badaniu słuchalności stacji radiowych osiągnęło historyczny wynik.

W badaniu Radio Track prowadzonym przez pracownię Kantar MillwardBrown, Radio Gdańsk osiągnęło pod względem zasięgu 2. miejsce spośród wszystkich stacji radiowych słuchanych w Trójmieście.

Zasięg dzienny oznacza, według oficjalnej definicji, odsetek osób, które w ciągu dnia choćby przez chwilę miały kontakt z daną stacją.

Jak wynika z badania, Radio Gdańsk uzyskało w okresie grudzień - luty zasięg na poziomie 12,94 proc. Większy zasięg w Trójmieście miało w tym okresie tylko radio RMF FM, lider słuchalności w skali kraju. Kolejne miejsca w zestawieniu, po RMF i Radiu Gdańsk, uzyskały: Radio Zet, Trójka - Program 3 PR i Antyradio.

badania


NIE TYLKO ZASIĘG

To kolejny sukces Radia Gdańsk, świadczący o wysokiej jakości naszej pracy. Kilka tygodni temu Instytut Monitorowania Mediów opublikował zestawienie najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. W kategorii mediów regionalnych nasza rozgłośnia zdobyła pierwsze miejsce w zestawieniu. Na informacje z Radia Gdańsk w 2018 r. powoływano się 1631 razy. Na drugim miejscu zestawienia znalazło się Radio Kraków.

aks/mmt