Wypłyń na głębię. Ewangelia w Radiu Gdańsk
(Fot. Radio Gdańsk)

piątek,

31 stycznia 2020

07:52

Radio Gdańsk najczęściej cytowaną rozgłośnią regionalną

Radio Gdańsk na pierwszym miejscu wśród rozgłośni regionalnych w raporcie Najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w 2019 r. Cytowano nas 1159 razy.

Ranking przygotował Instytut Monitorowania Mediów.

DWIE GAZETY, TRZY STACJE RADIOWE

Radio Gdańsk zajęło drugie miejsce w kategorii najbardziej opiniotwórczych mediów regionalnych. Wśród pięciu najczęściej cytowanych znalazły się dwie gazety i trzy stacje radiowe. Na pierwszym miejscu był "Głos Wielkopolski" z wynikiem 1,2 tys., na trzecim Radio Kraków, na czwartym "Gazeta Krakowska" i na piątym Radio Poznań.

 

913 cytaty roczne 2019 regiony 9-768x344MONITORING

Analizę częstotliwości cytowań poszczególnych mediów przez inne media przeprowadzono na podstawie 464 920 materiałów z monitoringu prasy, radia i telewizji oraz portali internetowych, w których pojawiały się nazwy mediów prasowych; portali internetowych; stacji radiowych i telewizyjnych lub tytuły ich programów. Analiza obejmuje wszystkie przekazy medialne, w których cytuje się lub powołuje na doniesienia, które pierwotnie pojawiły się w innych środkach przekazu.

Na czele rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w 2019 roku znalazł się Onet – wynika z danych Instytutu Monitorowania Mediów. Informacje pochodzące z tego portalu cytowano w innych mediach zdecydowanie najczęściej.

 

oprac. pOr