Wypłyń na głębię. Ewangelia w Radiu Gdańsk
Mariusz Roman obowiązki dyrektora objął z początkiem stycznia (Fot. Radio Gdańsk/Piotr Puchalski)

piątek,

03 stycznia 2020

14:29

Mariusz Roman dyrektorem do spraw programu i rozwoju Radia Gdańsk

1 stycznia stanowisko dyrektora do spraw programu i rozwoju Radia Gdańsk objął Mariusz A. Roman.
Mariusz Roman w latach 80. działał w opozycji antykomunistycznej w PRL, m.in. wydając pisma bezdebitowe. Posiada duże doświadczenie zarówno medialne, jak i menedżerskie.

DOŚWIADCZONY DZIENNIKARZ I MENADŻER

Pracę zawodową rozpoczął jako dziennikarz i wciąż powraca do mediów. Współpracował z kilkunastoma tytułami prasy ogólnopolskiej, lokalnej i polonijnej, m.in. z „Naszym Dziennikiem”, „Kurierem Gdyńskim”, „Dziennikiem Bałtyckim”, „Czasem na SKOK”, „Magazynem Solidarność”, „Gazetą Polską”. Niezależny publicysta i komentator, ostatnio także na antenie Radia Gdańsk. W ostatniej dekadzie pracował jako menedżer w spółkach sektora energetycznego, wydobywczego, budowlanego, przemysłu chemicznego i spedycji, m.in. jako wiceprezes Lotos Service Sp. z o.o. i wiceprezes Lotos Petrobaltic S.A.

NOWA STRUKTURA ORGANIZACYJNA

To nie jedyna zmiana, jaka nastąpiła w Radiu Gdańsk z początkiem nowego roku. Od 1 stycznia funkcjonuje nowa struktura organizacyjna firmy, w ramach której m.in. wyodrębniono dwie nowe redakcje – sportową oraz kaszubską, mniejszości narodowych i etnicznych. Obiema kierują doświadczeni w tych obszarach dziennikarze – Włodzimierz Machnikowski (sport) i Tatiana Slowi (tematyka kaszubska). Ponadto w nowej strukturze wzmocniono dział nowych mediów w ramach Redakcji Informacji i Nowych Mediów.

rg