Więcej serca i mniej barier

Prowadzi:  Magda Szpiner

13:20

wtorek,

12 stycznia 2021

Jak pandemia wpłynęła na życie najmłodszych pacjentów? "Staramy się, żeby dla naszych dzieci zmieniło się jak najmniej"

Obostrzenia zostają przedłużone w całym kraju, co odbija się nie tylko na gospodarce, ale także na zdrowiu. Pojawienie się COVID-19 wcale nie sprawiło, że inne choroby zniknęły. Jak w tej sytuacji radzą sobie kliniki? O tym Magda Szpiner rozmawiała z dr Ninelą Irgą-Jaworską, p.o. szefa Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii.


W pierwszej części gościem audycji był Władysław Ornowski, prezes Fundacji Pan Władek. W drugiej części rozmawialiśmy z dr Ninelą Irgą-Jaworską, p.o. szefa Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii.

- Pod naszą opieką znajdują się zarówno dzieci, które dopiero mają rozpoznanie choroby nowotworowej, jak i te, które kontynuują leczenie lub je zakończyły. Aktualnie w klinice hospitalizowanych jest kilkudziesięciu pacjentów - mówiła dr Irga-Jaworska. - Staramy się, żeby dla naszych dzieci zmieniło się jak najmniej. Wykonujemy przesiewowe badania na COVID-19. Kiedy mama z dzieckiem jest przyjmowana do kliniki, wtedy podawane są testy. Trwa też ogromna inwestycja i jesteśmy w środku remontu - dodała.