Więcej serca i mniej barier

Prowadzi: 

13:00

wtorek,

05 stycznia 2021

Od przedszkola po szkołę średnią. Tak w Wejherowie kształci się dzieci z problemem słuchu

Dziecko z wadą słuchu, albo niesłyszące powinno jak najszybciej, jeszcze w niemowlęctwie rozpocząć rehabilitację, a potem trafić do specjalistycznego przedszkola - mówiła w Radiu Gdańsk dr n. med. Ewelina Lulińska, specjalista rehabilitacji, dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Wejherowie.
Placówka prowadzi edukację na poziomie od przedszkola po szkołę średnią. Obecnie pod jej opieką jest 260 dzieci z problemem słuchu, z czego około 70 przebywa w internacie.

- W naszym ośrodku są dzieci z województwa pomorskiego, ale też z województw ościennych - mówiła dyrektor placówki w rozmowie z Joanną Matuszewską. 

Dzieci Przedszkolne
Na zdj. Dzieci z przedszkola w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Wejherowie. Fot. Materiały prasowe Ośrodka

Tłumaczyła na jakim etapie są rozpoznawane wady słuchu u dzieci i jak przebiega proces leczenia i edukacji. - Problemy ze słuchem są złożone i skomplikowane, bo każde dziecko wymaga indywidualnego podejścia. Naszym zadaniem jest rehabilitacja i doprowadzenie do uzyskania przez ucznia całkowitej samodzielności. Nasi absolwenci są naszą dumą - mówiła dr Ewelina Lulińska.