Więcej serca i mniej barier

Prowadzi:  Beata Gwoździewicz

13:20

wtorek,

01 grudnia 2020

Mikołaj na kółkach przed domami najmłodszych. Bezpieczny pomysł na sprawienie dzieciom radości w czasie pandemii

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia większość imprez mikołajkowych musiała zostać w tym roku odwołana. W Sobowidzu znaleziono jednak bezpieczny sposób, aby sprawić radość dzieciom. Odwiedzi ich przed domami Mikołaj na wozie strażackim.


- W tym roku zaraza pomieszała nam wszystkim szyki, ale mamy niespodziankę dla dzieci. Wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną Mikołaj odwiedzi dzieci z miejscowości Sobowidz - informuje Władysław Ornowski, który od lat na mikołajki zamienia się w Świętego Mikołaja.

- Reżim sanitarny nie pozwala nam na zrobienie imprezy w pomieszczeniu. Wpadliśmy więc wspólnie na pomysł i będziemy w niedzielę ruszali wozem strażackim. Jest prośba do mieszkańców, by wychodzili ze swoimi pociechami do ulicy, a my będziemy naszymi kolorowymi saniami na kołach rozwozić dzieciom upominki - mówi Krzysztof Łoński, sołtys Sobowidza.

- Od dawna staramy się pomagać sołtysowi i wiosce. Razem organizujemy takie uroczystości jak mikołajki czy Dzień Dziecka. Staramy się nie tylko gasić pożary, ale też pomagać w inny sposób - dodaje Krzysztof Piepiórka, prezes Ochotniczej Straży Pozarnej w Sobowidzu.

W audycji wspomniano również o przykrej sprawie. W Wejherowie skradziono rower BMX należący do Marcina - chłopca, który wychowuje się w rodzinie zastępczej. Poniżej publikujemy zdjęcie jednośladu.

 

 

skradziony-rower