Więcej serca i mniej barier

Prowadzi: 

13:00

wtorek,

27 października 2020

Fundacja Neuron+ publikuje mapę miejsc bez barier, przyjaznych osobom z niepełnosprawnością

Osoby z niepełnosprawnością to tacy sami pracownicy, jak osoby w pełni sprawne - mówił w Radiu Gdańsk prof. Janusz Kocki, przewodniczący Rady Naukowej Fundacji Neuron+, która działa na rzecz przełamywania barier wobec osób z niepełnosprawnością.
- Pracodawcy nadal mają obawy przed zatrudnieniem osoby niepełnosprawnej. Obawiają się, że będzie sprawiać kłopoty, tymczasem to nieuzasadnione i krzywdzące - mówił prof. Kocki w rozmowie z Joanną Matuszewską.

W audycji "Więcej serca i mniej barier" opowiadał o kampanii "Stop barierom", która jest ogólnopolskim projektem na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu niepełnosprawności. Jednym z celów jest zmiana postrzeganie osób z niepełnosprawnościami.

- Przygotowując ten projekt sprawdzaliśmy, jak rozwiązania likwidowania barier funkcjonują w innych państwach m.in w modelu skandynawskim, czy niemieckim - tłumaczył profesor.

db805a5934d036d329f90b7d0565b3c4 LFot. Fundacja Neuron+

- W ramach programu powstała aplikacja e-niezbędnik, gdzie znaleźć można wiele cennych informacji na tematy przydatne osobie z niepełnosprawnością. Mamy też mapę miejsc bez barier, dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. Do mapy każdy może się dopisać, także np. pracodawcy- dodał prof. Janusz Kocki. 

Zobacz mapę >>> 
TUTAJ