Więcej serca i mniej barier

Prowadzi:  Beata Gwoździewicz

13:15

wtorek,

19 maja 2020

Studenci z Uniwersytetu Gdańskiego pomagają podopiecznym Fundacji z Pompą. Zbierają na stół zabiegowy

Studenci z Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych "Fundacji z Pompą". Chcą pomoc dzieciom z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Do organizacji zbiórki włączyli się ich koledzy z całej Polski.

W audycji Więcej serca i mniej barier Beata Gwoździewicz telefonicznie połączyła się z Natalią Kasprowicz i Łukaszem Dziekanem z Koła Naukowego Studencki Klub Biznesu na Uniwersytecie Gdańskim.

Studenci pół żartem mówią, że kolejną zbiórkę prowadzą na Mercedesa. - Oczywiście to jest metafora. Zbieramy teraz na stół zabiegowy dla dzieci z Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Taki stół jest niezbędny do wykonywania zbiegów podawania szpiku kostnego. Nazywamy go Mercedesem, bo to jest taki Mercedes wśród stołów - mówił na naszej antenie Łukasz Dziekan.

- Ten aktualny stół jest trochę zużyty, niestabilny i przestaje spełniać wymogi sanitarne - dodawała Natalia Kasprowicz.
 
W drugiej części audycji Beata Gwoździewicz połączyła się z Elżbietą Marszałowicz, pielęgniarką i opiekunką hospicyjną. W audycji nie zabrakło oczywiście Władka Ornowskiego, szefa Fundacji Pan Władek. 
 
(Fot. Agencja KFP/Mateusz Ochocki)