Więcej serca i mniej barier

Prowadzi:  Beata Gwoździewicz

13:20

wtorek,

22 października 2019

Jak wybrać fundację godną zaufania? "Po pierwsze, trzeba otworzyć serce". Ale czy to wystarczy?

Na Pomorzu, podobnie jak w całym kraju, sporo jest fundacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych. Każda z nich ma określony profil działania. Są organizacje pomagające dzieciom, dorosłym, ludziom cierpiącym na konkretne schorzenia, zwierzętom i środowisku. Ale jak się w tym nie pogubić? Czym powinniśmy się kierować, wybierając fundację godną zaufania?

Gośćmi Beaty Gwoździewicz w audycji Więcej serca i mniej barier byli: Katarzyna Kołduńska z organizacji Fundacja Pomorskie Hospicjum dla dzieci i Władysław Ornowski z fundacji Pan Władek.

- Trzeba tę fundację poznać, wejść na jej stronę internetową. Tam powinny być publikowane sprawozdania z rocznej działalności i można dokładnie zobaczyć, na co wydawane są pieniądze, jaki jest profil danej organizacji. Myślę też, że nasze emocje są dobrym wyznacznikiem - mówiła Katarzyna Kołduńska.

- Ważne jest, by otworzyć serce na potrzeby drugiego człowieka. Dużo jest organizacji, które nie mają pensji, nie mają nawet swojego biura, a pomagają innym - zaznaczył Władysław Ornowski.