Wakacyjne Wędrówki

Prowadzi:  Magda Świerczyńska-Dolot

18:30

wtorek,

25 sierpnia 2020

Szlakiem dworków i pałaców. Ostatnie "Wakacyjne Wędrówki" prosto z Kaszub Północnych

Kaszuby Północne kuszą każdego dnia. Jeziora, zatoka, otwarte morze, do tego lasy, świeże powietrze i słońce. Idealny kierunek na wycieczkę. Przed nami ostatnie wspólne wakacyjne nagranie. Trochę nam smutno, ale mamy sporą satysfakcję, że udało nam się zrealizować ten projekt.

Jedziemy do Rumi. Tu rozpoczyna się szlak Dworków i Pałaców Północnych Kaszub. W dworku przy ulicy Mickiewicza ma swoją siedzibę Miejski Dom Kultury. A gdzieś za dworkiem ukryty jest... skarb!

Czemu o nim wspominamy? Bo szlak Dworków i Pałaców znalazł się na mapie geocachingu - gry terenowej, która polega na poszukiwaniu tzw. skrytek (keszy).

 

msdok


Czasem, aby taką skrytkę znaleźć, trzeba coś wykopać, przekopać, zejść do rzeki, spojrzeć w górę. Mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Nie podpowiadamy, gdzie znalazłyśmy skrzynki, bo nie chcemy zabierać Państwu frajdy i satysfakcji, które są gwarantowane

Do dzieła!

PS – dziękujemy za te dwa miesiące wspólnych radiowych przygód, za rozwiązywanie przez Państwa naszych zagadek, za podążanie naszym śladem. Bawiłyśmy się świetnie i sporo się dowiedziałyśmy... także o sobie nawzajem.
Jeszcze powrócimy!

Do usłyszenia i zobaczenia gdzieś na szlaku!