Wakacyjne Wędrówki

Prowadzi:  Magdalena Świerczyńska-Dolot

18:30

wtorek,

07 lipca 2020

Tu można porozmawiać z kuzynem króla Juliana, przytulić go i pogłaskać. Zaglądamy do Lemur Parku w Rumi

Jest takie miejsce, w którym czas leci bardzo szybko. Zwierzęta żyją tam w zgodzie z człowiekiem i bardzo lubią jego towarzystwo. We wtorek w Wakacyjnych Wędrówkach zabieramy was do Lemur Parku w Rumi.


Miejsce to bardzo łatwo znaleźć, widzi je każda nawigacja samochodowa. Trasa z Gdańska o poranku zajmuje około czterdziestu minut. Wchodząc do parku, naszym oczom ukazują się scenki z czasów dinozaurów, ludzi pierwotnych i pierwszych śladów osadnictwa. Kawałek historii ujęty w pigułce. W sam raz dla dzieci.

Kilkanaście kroków dalej czekają na nas milusińscy: przemiłe, mięciutkie zwierzaki, znane z dziecięcych filmów jak "Madagaskar" czy "Pingwiny z Madagaskaru". Obok nich żadne dziecko nie przejdzie obojętnie. Lemury!

 

wakacyjne wedrowki 2

 

W Lemur Parku spotkać i pogłaskać można także kangury, surykatki, króliki, kozy i... serwala. Zobaczcie nasz filmik, w którym główna rola należy właśnie do tego dzikiego kota.

 


Wstęp do Lemur Parku jest płatny, ale analizując liczbę atrakcji, z których można w ramach jednego biletu skorzystać - cena jest naszym zdaniem w porządku. Zwłaszcza w przypadku biletu rodzinnego, który pozwala oszczędzić.