W Drodze - Magazyn Katolicki

Prowadzi:  Alicja Samolewicz-Jeglicka

09:30

niedziela,

16 sierpnia 2020

Wyloguj się! Wakacje offline z rodziną

Od najbliższego wtorku przez cztery dni w Warzenku będzie można aktywnie wypocząć na świeżym powietrzu z bliskimi. To sierpniowa propozycja Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Przygotowano wiele propozycji na świeżym powietrzu dla całych rodzin. To między innymi: zajęcia na kajakach z instruktorem, trening piłkarski, majsterkowanie czy spotkania z wolontariuszami z zagranicy. - Mamy nadzieję, że w czasie pandemii takie spotkania będą dobrą alternatywą dla wielu rodzin. Ze swojej strony zapewniamy maksymalne środki ostrożności - mówi koordynator projektu, Dominik Knaak z Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Odłóż komórkę, spędź czas tylko z rodziną

- Zapraszamy do Warzenka całe rodziny. Chcemy, by ludzie świadomie wyłączali sobie zasięg w komórkach - dodaje koordynator projektu. - Zachęcamy do świadomego korzystania z urządzeń elektronicznych. Jak to zrobić? Dając dzieciom przykład. To rodzice mogą pokazywać, że najważniejsze jest budowanie relacji pomiędzy rodziną i najbliższymi, a nie telefon czy komputer - wyjaśnia Dominik Knaak.

Zajęcia są bezpłatne. Grupy lub rodziny mogą zgłosić chęć udziału mailowo na adres: dknaak@caritas.gda.pl lub telefonicznie pod numerem 795-419-671. Caritas Archidiecezji Gdańskiej przypomina, że podczas spotkania należy posiadać przy sobie środki ochrony osobistej, takie jak maseczka zasłaniająca usta i nos.

Dominik Knaak z gdańskiego Caritas o szczegółach projektu opowiedział Alicji Samolewicz-Jeglickiej.