Twoja Dzielnica

Prowadzi:  Joanna Merecka-Łotysz

18:30

wtorek,

16 listopada 2021

W Słupsku trwa rewitalizacja śródmieścia. Prace prowadzone są m.in. na najbardziej zaniedbanej ulicy w mieście

Do historii przeszły budynki komunalne przy ul. Długiej, znajdujące się w najgorszym stanie technicznym. Obiekty te ustępują miejsca nowym inwestycjom, które przyczynią się do poprawy warunków życia mieszkańców Słupska. Rozstrzygnięto przetarg na budowę trzech nowych bloków z 57 mieszkaniami komunalnymi, u zbiegu ulic Długiej i Płowieckiej. Powstaną w ramach rewitalizacji tej części miasta.

- Ulica znajduje się w sąsiedztwie miejskiego ratusza. Nigdy nie cieszyła się dobrą opinią. Cieszymy się, że to się zmienia - mówi Paweł Krzemień ze słupskiego urzędu miasta. - W budynkach będą mieszkania komunalne, także te dla rodzin zastępczych i młodych ludzi z domów dziecka czy pieczy zastępczej. Wniosek o zamianę mieszkania komunalnego może złożyć każdy. Także te osoby, które były przesiedlane z budynków przeznaczonych do rozbiórki, które dostały już lokale zastępcze. Z doświadczenia jednak wiem, że rzadko kiedy osoby, które już raz się przeprowadziły, chcą to robić ponownie - dodaje.


Rewitalizacja śródmieścia Słupska, w tym ulicy Długiej, kosztować będzie około 60 milionów złotych. Prace potrwają do końca roku 2022.


slupsk dluga 3

(Fot. UM Słupsk)


Jak zmienia się najbardziej zaniedbana ulica Słupska? Posłuchaj. 

raf