Twoja Dzielnica

Prowadzi:  Marzena Bakowska

18:30

wtorek,

23 lutego 2021

Ulica Unruga na Obłużu w Gdyni przejdzie gruntowny remont. "Czekamy na to od 50 lat"

Gigantyczne korki i dziury w nawierzchni to codzienność na fragmencie ulicy Unruga od zjazdu z Estakady Kwiatkowskiego do skrzyżowania z ulicą Bosmańską. Mieszkańcy Obłuża od lat walczą o kompleksową modernizację.

- Po prawej stronie była restauracja, do której wpuszczano tylko w garniturach i krawatach. Wyburzyli ją w latach 70., ponieważ miała być budowana druga jezdnia - wskazuje w audycji Wojciech Lipiński, przewodniczący Rady Dzielnicy Obłuże. Przyznaje, że gdy tylko rada powstała, to jednym z jej celów było uświadamianie o tym problemie komunikacyjnym.

- Z boku ulic są wolne przestrzenie, gdzie można wybudować po dwa pasy - dodaje Jan Gumiński, wiceprzewodniczący rady. Stan obecny nazywa masakrą i z nadzieją patrzy na zapowiedzi wiceprezydenta Marka Łucyka, który deklaruje, że w najbliższych latach będzie remont tego odcinka ulicy Unruga.

- Przygotowujemy obecnie koncepcję, czyli projektant wizualizuje, jak może wyglądać ulica: czy będzie dwupasmowa, zmieści się droga rowerowa, jak będą wyglądały skrzyżowania. Zdecydujemy jak finalnie będzie się prezentowała ta ulica, gdy projektant skończy pracę - powiedział w audycji wiceprezydent Marek Łucyk.

Jeśli i Państwa dotyczą podobne problemy, prosimy o kontakt z naszymi dziennikarzami. Wystarczy napisać wiadomość e-mail na adres: twojadzielnica@radiogdansk.pl.