Twoja Dzielnica

Prowadzi:  Marzena Bakowska

18:30

wtorek,

26 stycznia 2021

Aleją Grunwaldzką w Gdańsku będzie można jechać tylko 50 km/h. Zlikwidowany zostanie parking przy Parku Oliwskim

Mieszkańcy Oliwy za pośrednictwem swoich radnych postulują zmiany, które dotkną wszystkich kierowców. Rada dzielnicy podjęła uchwałę, żeby znieść pozwolenie jazdy z prędkością do 70 km/h Aleją Grunwaldzką. Jak mówi w audycji pomysłodawca uchwały Jakub Raciborski, dotyczy to obecnie jedynie części arterii, a ujednolicenie ograniczenia prędkości do 50 km/h wpłynie na bezpieczeństwo.

Na ten apel pozytywnie odpowiada Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku. Miejski Inżynier Ruchu Agata Lewandowska informuje, że taka zmiana na całej długości Alei Grunwaldzkiej i Alei Zwycięstwa zostanie wprowadzona do połowy roku. Być może już nawet w pierwszym kwartale roku.

Natomiast za kilka lat zniknie bezpłatny parking przy ulicy Opata Jacka Rybińskiego naprzeciwko wejścia do Parku Oliwskiego. Biuro Rozwoju Gdańska wyraziło zgodę na rozpoczęcie procedury zmiany planu zagospodarowania przestrzennego na Placu Inwalidów Wojennych. Wysłało kilka dni temu pismo do dwóch radnych, którzy chcieliby, żeby powstała tu przestrzeń dla mieszkańców i turystów odwiedzających Park Oliwski. W audycji rozmawiamy z radnym miejskim Andrzejem Stelmasiewiczem i radnym dzielnicowym Tomaszem Strugiem.