Twoja Dzielnica

Prowadzi:  Marzena Bakowska

18:30

wtorek,

03 listopada 2020

"Walczymy o przetrwanie". Kawiarnie w Głównym Mieście w Gdańsku w czasie pandemii koronawirusa

Wydawałoby się, wymarzony biznes - prowadzić kawiarnię w Głównym Mieście w Gdańsku. Jednak pandemia koronawirusa wszystko zweryfikowała.

- Trudno naszą działalność nazwać funkcjonowaniem. Walczymy o przetrwanie. My nie tylko sprzedajemy kawę, ale przede wszystkim tworzymy miejsce, gdzie ludzie mogą się spotkać i porozmawiać - mówi Dariusz Chariasz z Kawiarni Leń.

- Otworzyliśmy "okienko kawowe" na przedprożu i serwujemy napoje na wynos - dodaje Adam Świerżewski z Kawiarni Drukarnia. Wiele lokali sprzedaje też ciasta, kanapki lub inne małe przekąski. Kawę nie tylko w papierowych kubeczkach, ale także w paczkach. I utrzymuje kontakt z klientami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

 

20201027 150402

 

- Media społecznościowe to teraz główny kontakt z szerszym odbiorcą. Wysyłamy takie komunikaty, które tchną w naszych gości trochę otuchy. Ale chcemy, żeby wiedzieli, że ich obecność jest dla nas ogromnych wsparciem - podkreśla Monika Świerżewska. Zachęca wszystkich do korzystania z kawiarni, restauracji i innych lokali gastronomicznych w sposób, jaki jest dozwolony, np. na wynos. - To nam pomoże przetrwać - mówi.