Twoja Dzielnica

Prowadzi:  Marzena Bakowska

18:30

wtorek,

28 lipca 2020

Miniogródki dla gdynian

Jak ważna jest zieleń w mieście, przekonaliśmy się zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy nie wolno nam było opuszczać swoich domów i dzielnic. Tymczasem w sercu Gdyni, tuż przed wejściem do Muzeum Miasta Gdyni, właśnie pojawiły się małe ogródki. Każdy może tam zasadzić roślinę i się nią zajmować.


"Ogródki muzealne" to akcja, mająca na celu zachęcenie mieszkańców do wspólnego kształtowania przyjaznej przestrzeni miejskiej i wzmocnienia świadomości w kontekście ekologii. W specjalnie przygotowanych boksach powstały wydzielone działeczki.

 

miniogrodki2

(fot. Radio Gdańsk/Marzena Bakowska)

 

Każdy z mieszkańców może przynieść swoje rośliny, choć muzealnicy szczególnie polecają sadzenie miododajnych bylin. Zachęcają do działania instrukcje na boksach, ogólnodostępne łopatki i konewki, które pracownicy muzeum wypełniają wodą.

 

miniogrodki3

(fot. Radio Gdańsk/Marzena Bakowska)

 

To nie koniec. Wkrótce przed Muzeum Miasta Gdyni powstanie niewielka, atrakcyjna przestrzeń gastronomiczna i pro-społeczna. Muzeum, z racji położenia, to częsty punkt spotkań, miejsce, przy którym umawiają się mieszkańcy i przyjezdni.