Twoja Dzielnica

Prowadzi:  Marzena Bakowska

18:30

wtorek,

14 stycznia 2020

Protest przeciwko tramwajowi na Bohaterów Getta Warszawskiego."Stoimy po stronie interesów gdańszczan, bo ten pomysł jest niemądry"

Po wąskiej, obecnie jednokierunkowej ulicy w przyszłości będą jeździły tramwaje w dwóch kierunkach. Mieszkańcy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego w Gdańsku Wrzeszczu nie chcą torowiska przy swoich domach.
- Pomijając nasze niewygody, takie połączenie jest nieracjonalne dla pasażerów. Dojazd z Moreny przez Bohaterów Getta wydłuży się, bo tramwaj musi dwa razy skręcić zanim dojedzie do Alei Grunwaldzkiej - mówią w audycji Michał Kończakowski i Michał Błaut.

- Ciągle się mówi, że mieszkańcy Bohaterów Getta są przeciwko. Tymczasem my przedstawiamy argumenty ogólnospołeczne. Stoimy po stronie interesów gdańszczan, bo ten pomysł jest niemądry - dodaje Małgorzata Fechner-Puternicka.

TRUDNE WARUNKI

Dyrektor Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska Włodzimierz Bartosiewicz mówi, że nieekonomiczne jest połączenie nowej linii z tramwajami kursującymi po Alei Grunwaldzkiej na skrzyżowaniu z Do Studzienki. - Bardzo trudne ukształtowanie terenu, bo mamy tramwaj od strony Wrzeszcza w kierunku Gdańska z dużym spadkiem. Warunki techniczne byłyby więc bardzo trudne - wyjaśnia w audycji Włodzimierz Bartosiewicz.

Zachęcamy Państwa do zgłaszania do nas problemów w dzielnicach na adres mailowy twojadzielnica@radiogdansk.pl

(Fot. Agencja KFP/Maciej Kosycarz)