Studio polityka

Prowadzi:  Jarosław Popek i Piotr Kubiak

11:10

piątek,

02 października 2020

Emocje polityczne kontra wierność faktom. "Pokazuje to skalę deficytu kompetencji Aleksandry Dulkiewicz"

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz stwierdziła na antenie niemieckiego radia, że sytuacja w Polsce przypomina tę, jaka była w III Rzeszy. Jej słowa ostro skrytykował na antenie Radia Gdańsk Jarosław Sellin, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Na ten temat rozmawiali także Jarosław Popek i Piotr Kubiak z gośćmi "Studia Polityka" - Markiem Formelą ("Gazeta Gdańska", portal wybrzeże24.pl) i Andrzejem Potockim (Tygodnik "Sieci").

- Nic nowego pod słońcem. To są kolejne wypowiedzi prezydent Aleksandry Dulkiewicz wymierzone w partię rządzącą pod różnymi pretekstami. W tym przypadku uderza także w media opisujące politykę historyczną Gdańska - mówił Andrzej Potocki. - W tym wywiadzie zostały pominięte inwestycje rządowe w port gdański i wiele innych rzeczy, które były niewygodne dla jej narracji. Z tej rozmowy wynika jedna podstawowa rzecz. PiS jest partią nacjonalistyczną, czepia się Niemców i napuszcza Polskę na gdańszczan  - podsumował. 
 

- Dzisiaj słuchacze Radia Gdańsk mieli okazję poznać stanowisko dra Karola Nawrockiego. Wysłuchałem tej rozmowy z dużym zainteresowaniem. Jego łagodna teza, że pani prezydent Aleksandrze Dulkiewicz brakuje elementarnego wykształcenia i emocje polityczne górują nad wiernością faktom, nie jest pozbawiona odległości od stanu faktycznego - mówił Marek Formela. - Dramatyczny przypadek w dziejach Gdańska, który sprawił, że została kandydatką i w ramach ogólnej traumy społeczności została wybrana, uczynił jej życiową krzywdę. Rozmiar zadań pokazuje przy każdej okazji skalę deficytu kompetencji pani Dulkiewicz - dodał.