Studio polityka

Prowadzi:  Jarosław Popek

11:05

piątek,

10 lipca 2020

Studio Polityka o kampanii wyborczej: "Nie operujemy żartem, a odpowiadamy na poważne, konstytucyjne pytania"

Druga tura wyborów prezydenckich już w tę niedzielę. Jakie są szanse na wygraną poszczególnych kandydatów? Jak wyglądała kampania wyborcza? Komu zaufają Polacy? Czy można jeszcze skłonić wyborców do zmiany decyzji? Między innymi o tym rozmawiali goście kolejnej odsłony audycji Studio Polityka: Krzysztof Świątek (szef redakcji publicystyki Polskie Radio 24), Andrzej Potocki (tygodnik "Sieci", portal w polityce.pl) i Marek Formela (Gazeta Gdańska, portal wybrzeze24.pl).

- Sondaże pokazują, że jakiś procent głosów zyskał Andrzej Duda. Sytuacja dalej jest jednak poważna i nic nie jest do końca rozstrzygnięte. Różnica procentowa między kandydatami może być na tyle mała, że sondaże tego nie wychwycą - mówił Andrzej Potocki.

- Bardzo dużo realizowanych jest programów socjalnych, których nie było za rządów PO. Rząd właściwie zareagował na kryzys. Rafał Trzaskowski próbuje uwieść wyborców i to jest odwołanie się do chwytów, które znamy z kampanii Aleksandra Kwaśniewskiego - dodał Krzysztof Świątek.

- W kampanii wyborczej nie operujemy żartem, a odpowiadamy na poważne, konstytucyjne pytania. Odpowiedzi Trzaskowskiego są zmienne w czasie i przestrzeni. Druga tura przebiega pod znakiem pewnego sporu - zaznaczył Marek Formela.