Studio polityka

Prowadzi:  Jarosław Popek i Piotr Kubiak

11:05

piątek,

13 marca 2020

Komentatorzy o pracy ministra zdrowia w obliczu koronawirusa: "Jego rzetelność jest ponadpartyjna i trafia do Polaków"

Łukasz Szumowski, pomimo pracy od świtu do późnej nocy, sumiennie wykonuje swoje obowiązki w tym trudnym okresie związanym z koronawirusem - mówią o szefie resortu zdrowia zarówno członkowie jego ugrupowania, jak i opozycji.  

Między innymi o pracy szefa resortu zdrowia rozmawialiśmy w audycji Studio Polityka. Gośćmi Jarosława Popka i Piotra Kubiaka byli: Marek Formela ("Gazeta Gdańska", portal wybrzeże24.pl) i Andrzej Potocki (Tygodnik Sieci).

- Łukasza Szumowskiego, co w Polsce się często nie zdarza, chwali nawet opozycja. Minister oprócz fenomenalnego, napoleońskiego zmysłu do pracy, ma w sobie bardzo dużo empatii. A śpi pewnie po kilka godzin dziennie. Widać, że on nad tą sprawą naprawdę się pochyla. To szczęście w nieszczęściu, że taki minister się trafił - mówił Andrzej Potocki.

- Minister wykonuje swoją pracę z niebywałym zaangażowaniem. Jego rzetelność i rzeczowość jest ponadpartyjna i trafia do Polaków. To nie są recepty, które mają charakter porad szarlatana. To są proste, wręcz siermiężne próby ogarnięcia emocji - dodał Marek Formela.