Strefa historii

Prowadzi:  Karol Nawrocki

21:05

środa,

30 grudnia 2020

Między życiem a śmiercią. Rozmowa z prof. Piotrem Czauderną o odpowiedzialności chirurga [HISTORIA NIEOCZYWISTA]

To światowej klasy chirurg, specjalizujący się chirurgii onkologicznej dzieci. Doświadczenie zdobył poprzez pracę w klinikach na całym świecie i jest członkiem wielu towarzystw naukowych. W "Historii Nieoczywistej" gościem Karola Nawrockiego był prof. dr hab. n. med. Piotr Czauderna.

Jest kierownikiem Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a także koordynatorem Sekcji Ochrony Zdrowia Narodowej Rady Rozwoju. Pracował jako chirurg dziecięcy w Arabii Saudyjskiej oraz odbywał liczne staże zawodowe między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Austrii czy Niemczech. Piotr Czauderna jest członkiem wielu polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, ponadto został wybrany członkiem honorowym Ukraińskiego Towarzystwa Chirurgów Dziecięcych.

czauderna-nawrocki2Nz. Piotr Czauderna i Karol Nawrocki


Dr Karol Nawrocki rozmawiał z gościem między innymi o życiu i śmierci, czerpaniu siły do wykonywania odpowiedzialnego zawodu, ale też o historii, Gdańsku oraz koronawirusie. Zapraszamy do wysłuchania audycji "Historia Nieoczywista".