Strefa historii

Prowadzi:  Karol Nawrocki

21:05

środa,

28 października 2020

Na deskach opery opowiada historię II RP. Rozmowa z Magdaleną Chmielecką [HISTORIA NIEOCZYWISTA]

Magdalena Chmielecka jest wyróżnioną w wielu międzynarodowych konkursach sopranistką. O światowych operach z pewnością mogłaby opowiadać godzinami, jednak w programie "Historia Nieoczywista" mówiła o swoim zespole Bellcanti Opera Girls. 
Zespół Bellcanti Opera Girls barwnie łączy muzykę rozrywkową z klasyczną. Sopranistki ze sceny opowiadają historię II Rrzeczypospolitej. I to właśnie historii zaklętej w muzyce dotyczyła rozmowa z Magdaleną Chmielecką, którą przeprowadził gospodarz programu, dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. 

- Kiedy przenoszę się muzycznie z koleżankami i kolegą z zespołu w tamten okres, zawsze towarzyszy nam pewnego rodzaju nostalgia. Te utwory są tak piękne, tak melodyjne. Teksty do nich pisali najwięksi ówcześni artyści, poeci. Ten czas jest zawsze dla mnie barwny i wzruszający. Mam wrażenie, że wtedy każdy chodził z piosenką na ustach, co prawdopodobnie jest nieprawdą, ale moja rzeczywistość z tamtego okresu chyba tak wygląda - powiedziała Magdalena Chmielecka.


(fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

 

am