Srebrne pokolenie

Prowadzi:  Anna Rębas

14:05

czwartek,

07 maja 2020

Jak seniorzy radzą sobie z obsługą komputera? Co sprawia im największą trudność, a co radość?

Seniorzy stanowią najmniejszą grupę użytkowników komputerów. To zaledwie 4%, a przecież dzięki komunikatorom mogliby mieć większą możliwość zwiększenia kontaktu z rodziną, wnukami. Tym razem w audycji o specjalnych aplikacjach dla seniorów opowiadają informatycy i sami seniorzy.


- Zaczęło się od pomocy moim najbliższym. A ponieważ prowadzimy fundację, która zajmuje się nowymi technologiami, postanowiliśmy to połączyć. Napisaliśmy pierwszy, drugi projekt, a potem już poszło - tłumaczył pierwszy gość audycji Tomasz Drozdrowski, który zajmuje się pomocą seniorom. - Są seniorzy, którzy obcowali z technologią i mają lżej, bo weszli w wiek senioralny z tym dobrodziejstwem. Ale są też seniorzy, którzy nie mieli tego szczęścia, pracowali analogowo, a telefon otrzymali od dzieci, żeby podtrzymać kontakt.

- Paradoksalnie, te dedykowane seniorom telefony wcale nie są takie dobre. Jak się okazało, seniorzy w przeciągu trzech miesięcy opanowali smartfony i posługiwali się aplikacjami typu Facebook, Youtube, Whatsapp - dodaje Drozdowski.