Spotkania

Prowadzi:  Alicja Samolewicz-Jeglicka

10:05

niedziela,

19 lipca 2020

Grupy Modlitwy Ojca Pio: to jedna z dróg do nieba i świętości

Grupa Modlitwy Ojca Pio działająca przy gdańskich kapucynach powstała w 1998 roku. Jej powstanie zainspirował brat Witt. Chciał on, by postać Św. Ojca Pio była lepiej znana. Zatwierdzenie Grupy O. Pio przy Kościele Św. Jakuba Apostoła w Gdańsku było 2009 roku.

Grupa spotyka się raz w miesiącu. W każdy 23 dzień miesiąca po uroczystej Mszy Świętej. - Chcemy swoją modlitwą pomagać ludziom znajdującym się w trudnych sytuacjach życiowych. Chcemy modlić się do Św. Ojca Pio i wypraszać u Boga potrzebne im łaski – opowiada będąca we wspólnocie Agnieszka Rutecka. - Do wspólnoty może dołączyć każdy – dodaje.

Jak podkreśla Agnieszka Rutecka „ta wspólnota to taka jakby podpowiedź jak zostać świętym i dostać się do nieba. Głównym celem i charyzmatem grupy jest modlitwa we wszystkich składanych w kościele intencjach. Są one zapisywane w księgach u gdańskich kapucynów albo po prostu przynoszone na spotkanie modlitewne”.

Spotkania wspólnoty odbywają się 23 każdego dnia miesiąca w sali Domu Zakonnego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku przy ul. Wałowej 28.

(Fot. Pixabay)