Spotkania

Prowadzi:  Alicja Samolewicz-Jeglicka

10:05

niedziela,

28 czerwca 2020

Ogień Miłosierdzia - Duszpasterstwo Młodzieży z gdańskiego Wrzeszcza

To wspólnota „młodych, pełnych energii i ciekawych pomysłów ludzi, którym zależy na budowaniu bliskiej relacji z Bogiem". - Z całego serca pragniemy rozpalać wiarę zarówno w sobie nawzajem jak i w innych ludziach – opowiada opiekun duchowy wspólnoty ksiądz Łukasz Grelewicz.

Jak opowiada będąca we wspólnocie Klaudia Łapińska, „ciekawiej jest poznawać wiarę w Boga z drugim człowiekiem. Można wymieniać się doświadczeniem i swoimi poglądami. Poza tym jesteśmy stworzeni do relacji dlatego Bóg daje nam taki dar jakim jest wspólnota”. I dodaje, że bycie we wspólnocie to ogromna radość. - Mogę się uczyć, jak być dobrym, jak postępować z wolą Bożą i jak ukazywać wiarę innym ludziom – podkreśla Klaudia Łapińska.

ROZWÓJ

Natomiast Jakub Iwaniec zaznacza, że bycie we wspólnocie rozwija go „nie tylko duchowo, ale i osobiście. Dzięki wspólnocie jestem w stanie zrobić rzeczy, których do tej pory nigdy bym nie był w stanie zrobić”. Warto rozmawiać z rówieśnikami o Bogu. Ale trzeba powiedzieć, że jest to często wstydliwe i trudne – dodaje Jakub Iwaniec.

SPOTKANIA

Wspólnota spotyka się w każdy wtorek o godzinie 19:00. Na początku jest adoracja w kaplicy domu parafialnego, później część formacyjna w klubie parafialnym Fides. Młodzi w ramach wspólnoty Ogień Miłosierdzia organizują również wspólne wyjazdy wakacyjne i rekolekcje.