Spotkania

Prowadzi:  Alicja Samolewicz-Jeglicka

10:05

niedziela,

08 marca 2020

Wspólnota Szkoły Nowej Ewangelizacji "Magnificat": "Pokazujemy, jak na co dzień żyć wiarą"

Pokazujemy, że spotkaliśmy żywego Boga - mówią liderzy wspólnoty Karolina i Krzysztof Czerwińscy. Charyzmatem wspólnoty jest uwielbienie oraz nowa ewangelizacja. Szczególnie w pracy, szkole czy w parafii.

- Cieszymy się, że w dzisiejszych czasach coraz łatwiej mówić o Bogu i wierze. A my opowiadamy po prostu o swoim życiu. Bez moralizatorstwa, a z konkretnymi przykładami działania Boga – dodają.

Wspólnota SNE "Magnificat" organizuje wiele kursów ewangelizacyjnych. Wśród nich: kurs alfa. - Pokazujemy, że chrześcijaństwo jest "normalne", że jesteśmy osadzeni w rzeczywistości, że towarzyszy nam codzienna radość i pasja - opowiadają liderzy wspólnoty. - Zapraszamy wszystkich chętnych. Są u nas zarówno 20latkowie, jak i seniorzy - każdy znajdzie tu swoje miejsce – podkreślają.

O tym, jak zmieniło się ich życie po wstąpieniu do wspólnoty i dlaczego Karolina i Krzysztof Czerwińscy polecają innym włączyć się w żywą ewangelizację można posłuchać w najnowszym odcinku "Spotkania". Rozmawia Alicja Samolewicz-Jeglicka.