Spotkania

Prowadzi:  Alicja Samolewicz-Jeglicka

10:05

niedziela,

16 lutego 2020

Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Górka. "Nasze hasło: Wszystko w wolności"

To duszpasterstwo nie tylko dla studentów, ale dla wszystkich młodych osób szukających pogłębienia relacji z drugim człowiekiem i Bogiem. Spotkania odbywają się przy klasztorze Dominikanów w Gdańsku. Gośćmi Alicji Samolewicz-Jeglickiej byli Zuzanna Morawska i Szymon Kocik, członkowie duszpasterstwa DA Górka.


- To ludzie tworzą wspólnotę, więc zapraszamy do nas każdego, kto chciałby poznać ludzi i Boga - mówią członkowie duszpasterstwa DA Górka - Zuzanna Morawska i Szymon Kocik. - U dominikanów łączymy środowiska studentów z różnych uczelni Trójmiasta. Mamy bardzo różnorodne spotkania, na które wszystkich zapraszamy. To między innymi "Kuchnia Św. Mikołaja", "Lecito, czyli 3x20" albo "Między nami. Spotkania damsko - męskie". Każdego dnia budujemy dojrzalsze relacje z drugim człowiekiem i z Bogiem.

Hasło studentów oraz ich duchowego opiekuna to "Wszystko w wolności".

- Dzięki charyzmatowi św. Dominika i budowaniu wzajemnych relacji, możemy stać się odpowiedzialnymi członkami Kościoła, na co dzień żyjąc wiarą i odkrywając swoje powołanie - podkreśla Zuzanna Morawska. 

- Życie duszpasterstwa to przede wszystkim wspólna modlitwa na niedzielnej Eucharystii oraz spotkania formacyjne. Ale nie tylko. Spotykamy się również po godzinach: gramy w planszówki, wychodzimy na koncerty czy wyjeżdżamy na wspólne ferie - dodaje Szymon Kocik.

Spotkania odbywają się przy klasztorze Dominikanów w Gdańsku. A ich szczegółowy program można znaleźć na stronie: www.gorka.gdansk.dominikanie.pl.