Sposób na rodzinę

Prowadzi: 

10:00

niedziela,

18 października 2020

Co robić, gdy babcia i dziadek zawsze...wiedzą lepiej? Z życzliwością bronić swojej niezależności jako rodziny

Relacje dorosłych dzieci z rodzicami i teściami to .... temat rzeka. Dlaczego tak ciężko czasem się porozumieć, zwłaszcza kiedy na świat przychodzą wnuki? Jak bardzo babcia i dziadek powinni angażować się w wychowanie, doradzanie i pomoc? Co robić, kto i na jakiem etapie powinien z nimi o tym porozmawiać? W kolejnej audycji z cyklu Mali Ludzie rozmowa o relacjach dorosłych dzieci z teściami i własnymi rodzicami.

- Rodzice i teściowie powinni udzielać tylko "chcianej" pomocy swoim dorosłym dzieciom. Nie mogą zapominać, że jeśli chodzi o wychowanie wnuków, to nie nie oni za to odpowiadają, ale ich syn albo córka ze swoim partnerem, albo partnerką - mówiła Kornelia Stawicka- Zielenkiewicz, trenerka FamilyLab.

Dodała, że jeśli rodzice, albo teściowie nie chcą oddać kontroli nad wychowaniem dziecka, albo zbytnio ingerują w życie swoich dzieci, należy bronić swoich zasad i niezależności, jako odrębnej rodziny. - Proponuję życzliwie o tym porozmawiać z rodzicami albo teściami. - Trzeba im powiedzieć, jak się czujemy. I nie wolno czekać z taką rozmową zbyt długo, bo ta życzliwość może zmienić się z czasem w inne uczucia - mówiła trenerka FamilyLab.

babcia1
Fot.Pixabay.com