Sposób na rodzinę

Prowadzi:  Magdalena Manasterska

10:30

niedziela,

08 marca 2020

Wszystko zaczęło się od... porozumiewawczego spojrzenia dwóch karmiących mam. Klub, który zrzesza dzieci i rodziców z całego świata

Małgosia była wtedy ze swoją malutką córką a naprzeciwko niej siedziała... Turczynka ze swoim maluszkiem. Młode mamy zaprzyjaźniły się. Rodzinnie zwiedzały Pomorze i szukały zajęć, by urozmaicić życie na urlopie macierzyńskim. Od pomysłu do słowa i działania powstał International Parents' Club in Gdańsk.

- To możliwość wyjścia z domu. Podzielenie się swoimi wyzwaniami i radościami związanymi z rodzicielstwem. Dzieci mają okazję pobawić się z innymi i zintegrować - wyjaśnia założycielka klubu Małgorzata Ferenc-Malinowska. International Parents' Club to spotkania obcokrajowców i Polaków z dziećmi w wieku 0-3 lata. Na zajęcia przychodzą rodzice (ale nie tylko) dzieci z różnych krajów. To między innymi Chiny, Peru, Nowa Zelandia czy Litwa.

W audycji "Sposób na rodzinę" o klubie opowiedzieli: Małgorzata Ferenc-Malinowska i jej mąż Łukasz Malinowski oraz rodzina polsko-holenderska Sylwia i Dennis Witberg.

International Parents' Club in Gdańsk zaprasza do dołączenia do ich GRUPY NA FACEBOOKU.