Spółgłoski z Dąbrowskim

Prowadzi:  Tadeusz Dąbrowski

11:05

piątek,

19 października 2018

Tworzenie w duecie pozwala na więcej? "Dzięki temu powstaje całkiem nową jakość"

Ich sztuki silnie i wstrząsająco odwzorowują rzeczywistość. Mieszając dwa światy - realny i wirtualny, niejednokrotnie zmuszają nas do refleksji nad tym, co się z nami stało w erze popkultury i internetu. Dlaczego zdecydowali się pisać w duecie? O tym i nie tylko rozmawialiśmy w audycji "Spółgłoski z Dąbrowskim".

 

Gośćmi Tadeusza Dąbrowskiego byli Mariusz Więcek i Jerzy Wójcicki - polscy reżyserzy oraz scenarzyści sztuk teatralnych.

- Pisanie w duetach nie jest niczym nowym. Pracujemy podobnie jak przy serialach. Po prostu wydaje nam się, że przez to wypuszczamy materiał bardziej wartościowy. Ja piszę bardziej żartobliwie a Jerzy porusza głównie dramatyczne wątki. Myślę, że w ten sposób tworzymy całkiem nową jakość - mówił Mariusz Więcek.

- Ten proces polega na tym, że zderzają się ze sobą zupełnie nowe wrażliwości. Jest to również swojego rodzaju improwizacja. Improwizując samemu nie osiągnie się pewnych rzeczy. Duet daje nam możliwość przegadania naszych idei, wątków. Dzięki temu później powstają pomysły i sceny - dodał Jerzy Wójcicki.