Śniadanie w Radiu Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

poniedziałek,

27 maja 2019

Dobra, ale nie zachwycająca frekwencja. Czy dało się zrobić więcej? Politycy analizują słabe i mocne strony kampanii

Jednym z tematów powyborczego Śniadania polityków w Radiu Gdańsk była frekwencja, która była "dobra, choć niewystarczająca". Bardzo dużo osób zostało w domach. Czy kampanie polityczne trafiają do wszystkich wyborców, czy jednak jest coś, co można zrobić, by zachęcić do udziału w głosowaniu więcej obywateli?
Gośćmi Przemysława Wosia byli Dorota Arciszewska-Milewczyk z Prawa i Sprawiedliwości, Grzegorz Furgo reprezentujący Koalicję Europejską i Marek Rutka z Wiosny.

- Postanowiliśmy zadbać o Polskę powiatową. Skupiliśmy się na odbudowie dróg, gmin i wiosek. Prawo i Sprawiedliwość pamięta o wszystkich wyborcach. Będziemy dalej kontynuować obronę tych wartości. Jak się okazało, praca z małymi społecznościami procentuje. Nagrodzona została nasza praca dla innych - mówiła Dorota Arciszewska Milewczyk

Tę zależność zauważył również Grzegorz Furgo. - Polska to nie są jedynie duże miasta. Ludzie żyją wszędzie. Mam wrażenie, że my, jako Platforma, nie trafiamy dobrze do ludzi w mniejszych miejscowościach. Przegrywamy tam z kretesem. Trzeba patrzeć prawdzie w oczy. Mamy bardzo dużo do odrobienia - tłumaczył.

- Cieszymy się, że ugrupowania skrajne, ksenofobiczne i nacjonalistyczne nie przekroczyły progu. Trzeba się uczyć tolerancji i do niej dorastać - podsumował Marek Rutka.