Śniadanie w Radiu Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

poniedziałek,

04 marca 2019

Pomorscy politycy komentują wyniki wyborów w Gdańsku. Kto tak naprawdę odniósł sukces?

W Śniadaniu polityków w Radiu Gdańsk parlamentarzyści i samorządowcy omawiali wyniki przedterminowych wyborów w Gdańsku. Zastanawiali się, czy taką frekwencję można uznać za satysfakcjonującą i którzy kandydaci mogą być zadowoleni ze swoich rezultatów.
Gośćmi Jarosława Popka byli Jolanta Banach z Lepszego Gdańska, Magdalena Błońska z partii Porozumienie, Adam Korol z Platformy Obywatelskiej i Antoni Szymański z Prawa i Sprawiedliwości.


- Spodziewałam się, że frekwencja nie przekroczy 40 proc. Widać, że obywatele Gdańska się zmobilizowali, choć z drugiej strony można się było tego spodziewać. Wciąż atmosfera po tragicznej śmierci prezydenta Adamowicza kreuje postawy odpowiedzialności za miasto i poczucie wspólnotowości. To przełożyło się na frekwencję - stwierdziła Jolanta Banach.

- Udanie się do wyborów trzeci raz w krótkim czasie to wyzwanie dla mieszkańców. Myślę więc, że możemy być zadowoleni z tej frekwencji - zauważyła Magdalena Błeńska.

- Nie mieliśmy dotąd przypadków w Polsce, by w "trzeciej turze" frekwencja była tak wysoka. Pani Aleksandra Dulkiewicz uzyskała bardzo dobry wynik, ale też Grzegorz Braun powiedział, że jest zadowolony z rezultatu. Trzeci kandydat, Marek Skiba, miał stosunkowo niewysoki wynik, ale nagłośnił problem, na którym mu zależało - wyliczał Antoni Szymański.

- Poparcie przekraczające 80 proc. to ogromny sukces prezydent Dulkiewicz. To świadczy o tym, że polityka prowadzona, która była prowadzona w mieście przez ostatnie lata, bardzo gdańszczanom i gdańszczankom odpowiada. Naturalnymi wyborcami panów Brauna i Skiby byli przeciwnicy pani Dulkiewicz, zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości - interpretował Adam Korol.