Śniadanie w Radiu Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

poniedziałek,

28 stycznia 2019

Czy spotkanie ws. zmian w prawie po śmierci Pawła Adamowicza przyniesie skutek? "To nie jest proste, by wprowadzić ustawy"

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z szefami klubów opozycyjnych w sprawie niezbędnych reform w prawie, w z związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza. Czy to, co wyniknęło z tego spotkania, jest satysfakcjonujące, czy jednak zgromadzenie nie zakończyło się żadnym przełomem?

, Gośćmi Wojciecha Sulecińskiego byli: Jolanta Banach, Lepszy Gdańsk, posłanka Agnieszka Pomaska, PO, Małgorzata Zwiercan, Wolni i Solidarni i Tadeusz Cymański, poseł PiS.

- To było bardzo ważne spotkanie. Jeżeli ktoś twierdzi, że to było propagandowe i na pokaz, to po co brać udział w czymś, co jest brane za wydmuszkę? Ta rozmowa piątkowa miała bardzo merytoryczny i pozytywny przebieg. To nie jest proste, by wprowadzić ustawy, bo jest coś takiego jak ochrona praw obywatelskich i wolności - powiedział Tadeusz Cymański.

- Mam akta z prokuratury pana, który chciał mi zrobić krzywdę. Sprawa została umorzona. Dziś pewnie postępowanie by się toczyło, w tej atmosferze. Jeśli chodzi o język powinniśmy się wyciszyć, wyzerować i pewne rzeczy sobie obiecać, ale jeśli chodzi o dotychczasowe działania prokuratury, to trzeba to rozliczyć. Tu nie może być wyzerowania - mówiła Agnieszka Pomaska.

- Polecam taki raport o polaryzacji sceny politycznej w Polsce. Jest to znakomita lektura, z której wynika coś zaskakującego. Obie strony polaryzacji, a więc dwie główne partie, opozycyjna i rządząca, nie pozostają sobie dłużne jeśli chodzi o epitety, które można zakwalifikować jako mowę nienawiści - przyznała Jolanta Banach.

Podczas audycji poruszono także wątek sobotnich konwencji partii rządzącej oraz opozycji.

- Dla mnie to są dwa różne światy. Jeżeli chodzi o Koalicję Obywatelską, to było obrażanie przez panią Ewę Kopacz, i rozliczanie przez Schetynę. Jeśli chodzi o PiS to podsumowanie tego, co było zrobione i zapowiedź dalszej ciężkiej pracy - mówiła. Małgorzata Zwiercan.