Śniadanie w Radiu Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

poniedziałek,

31 grudnia 2018

Kto wygranym, a kto politycznym przegranym w 2018 roku? Politycy podsumowują

Miniony rok był pełen istotnych wydarzeń politycznych. Ustawa o IPN, afera KNF, czy podwyższenie cen energii na koniec roku, to tylko niektóre z nich. W Śniadaniu Polityków w Radiu Gdańsk podsumowywaliśmy polityczny 2018 rok, wskazaliśmy zwycięzców i przegranych.

Gośćmi Artura Kiełbasińskiego byli: poseł Małgorzata Zwiercan z Wolnych i Solidarnych, senator Sławomir Rybicki z Platformy Obywatelskiej, senator Antoni Szymański z Prawa i Sprawiedliwości oraz Marek Formela z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

- Uważam, że największy sukces odniósł premier Mateusz Morawiecki. Objął rządy przed zaskakującym i największym kryzysem politycznym ostatniego 30-lecia. Wyszedł z niego z takim satysfakcjonującym rezultatem. Nie tylko poradził sobie z ustawą o IPN, ale także przyczynił się do sukcesu gospodarczego naszego państwa - mówiła Małgorzata Zwiercan.

- Moim zbiorowym bohaterem są samorządowcy. Okres wyborów samorządowych pokazał, że mimo zgrzytów na szczeblu centralnym, to na poziomie lokalnym samorząd ma się całkiem nieźle. Wyborcy po raz kolejny zaufali wypróbowanym i obiecującym politykom - dodał senator Rybicki.

- Również uważam, że największy sukces odniósł premier Morawiecki, który w kończącym się roku był niezwykle aktywny w rozmaitych sferach. Na scenie indywidualnej pokazał, że ma ogromne umiejętności. Jest bardzo dynamiczny, rozumie zarówno sprawy społeczne, jak i gospodarcze - mówił Antoni Szymański.

- W mojej opinii każdy uczestnik życia publicznego w minionym roku ma jakiś powód do satysfakcji. Premier Morawiecki rzeczywiście radził sobie w sytuacjach, które niekiedy sam współtworzył, ale ostatecznie potrafił im jakoś zaradzić. Drugim wygranym jest Grzegorz Schetyna, który opanował sytuację w obozie opozycyjnym. Ciężko wskazać konkretnego lidera. Na pewno było ich kilku - dodał Marek Formela.