Śniadanie w Radiu Gdańsk

Prowadzi: 

09:05

poniedziałek,

25 czerwca 2018

Politycy o występie Polaków na mundialu: "To były wczasy i 'wczasowo' zagraliśmy"

Mundial dla Polski się już skończył. W czwartek mecz "o honor" z Japonią. O ogromnym rozczarowaniu rozmawiali także pomorscy politycy w  audycji Śniadanie w Radiu Gdańsk.

Gośćmi Agnieszki Michajłow w Śniadaniu w Radiu Gdańsk byli: Jerzy Borowczak z PO, Kazimierz Koralewski z PiS, Karol Rabenda z partii Porozumienie i Krzysztof Trawicki z PSL.

- Podczas meczów sparingowych było widać, że na Mistrzostwach Świata niewiele zwojujemy. Typowałem, że nie wyjdziemy z grupy. Nasi najlepiej grali w reklamach. To była najgorzej grająca drużyna, najmniej ambitna. Patrzyłem na gorsze zespoły, ale tam była chęć walki, wygrania meczu - mówił Jerzy Borowczak.

- Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nasza drużyna nie jest jedną z najlepszych drużyn świata - dodał Karol Rabenda. Według rankingu FIFA, Polska znajduje się jednak na wysokim miejscu. - Te rankingi wynikają z różnych rzeczy. To, że mamy jednego z najlepszych napastników na świecie, nie znaczy, że mamy najlepszy zespół - podsumował.

- Jak patrzyłem na przygotowania, trochę były to wczasy i "wczasowo" zagraliśmy. To było przekombinowane - mówił Krzysztof Trawicki.

- Największy ból jest taki, ze przegrywaliśmy w takim strasznym stylu. To, co się stało w meczu z Senegalem było szokiem. Liczyliśmy na to, że drużyna odrodzi się w następnym meczu, a okazało się, że było jeszcze gorzej - skwitował Kazimierz Koralewski.