Śniadanie w Radiu Gdańsk

Prowadzi:  quellio_cron

09:05

poniedziałek,

02 stycznia 2017

Według sondażu CBOS, Polakom w 2016 roku żyło się lepiej. Posłanka Ewa Lieder: "Zależy kogo się pyta"

Jakie wydarzenie było najważniejsze w minionym roku? Które będzie miało wpływ na to, co stanie się w Polsce w najbliższych latach? - Po raz pierwszy od 1989 roku Polacy mówią, że w 2016 roku żyło im się lepiej niż w poprzednim. Najniższe bezrobocie, znakomity stan budżetu, obniżone podatki - wyliczał w Radiu Gdańsk poseł PiS Marcin Horała.

Czy nie jest trochę tak, że gwałtowne spory polityczne w 2016 roku zostały przez Polaków zapomniane? - pytał Wojciech Suleciński.

W audycji Śniadanie w Radiu Gdańsk gośćmi byli Ewa Lieder, posłanka Nowoczesnej, Marcin Horała, poseł PiS, Leszek Czarnobaj, senator PO oraz Piotr Zwara, Polska Razem.

POLACY ŻYJĄ BURZENIEM DEMOKRACJI

- Każdy żyje problemami sfery społecznej i akurat w tej sferze Prawo i Sprawiedliwość zrobiło dużo ruchów. W odczuciu każdego, kto korzysta z programu 500 plus, PiS zrobiło wiele dobrego. Spora grupa Polaków odebrała to jako jedno z ważniejszych wydarzeń. Z tego co wiem, Polacy również żyją wydarzeniami politycznymi. Wydarzeniami dotyczącymi Trybunału Konstytucyjnego, burzeniem demokracji i tym wszystkim, co związane jest z rujnowaniem polskiej gospodarki - mówił w Radiu Gdańsk Leszek Czarnobaj.

POLAKOM ŻYJE SIĘ LEPIEJ

Zdaniem Marcina Horały, najważniejszym wydarzeniem minionego roku był szczyt NATO.

- Na szczycie zapadły przełomowe pod względem suwerenności i bezpieczeństwa Polski decyzje. Do naszego kraju przybywają służby przygotowawcze, a lada moment wojska zabezpieczające wschodnią flankę NATO. Po raz pierwszy od 1989 roku w sondażu CBOS więcej Polaków opowiedziało się za tym, że w tym roku żyło im się lepiej niż w poprzednim. Najniższe bezrobocie po 1989 roku, znakomita sytuacja budżetu, niektóre podatki zostały obniżone - wyliczał poseł PiS.

ROZMONTOWANIE TRYBUNAŁU

Według Ewy Lieder najważniejszą sprawą, która wpłynie na wszystkich Polaków, jest rozmontowywanie Trybunału Konstytucyjnego. - Ludzie cały czas nie mają świadomości, jak to wpłynie na ich zwykłe życie. Jeśli chodzi o program 500 plus, jeszcze nie wiadomo, jaką dziurę budżetową spowoduje.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.